Lijn 26 Utrecht Centraal Station - Maarssenbroek Bloemstede
Voormalige buslijn 26 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Midden-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 26 mei 1974 t/m 16 oktober 1976 |
Voorganger(s) | 26 |
Opvolger(s) | 63 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 26 reed van Utrecht via de Gageldijk en Maarssen Dorp naar Maarssenbroek.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Utrecht, Einsteindreef/Carnegiedreef | ||
Maarssen, Recreatieoord Maarsseveen | ||
Maarssen, Plesmanlaan/Rembrandtsingel | ||
Maarssen, Kerkweg/Rijksstraatweg | ||
Maarssenbroek, Station | ||
Maarssenbroek, Bloemstede |
Geschiedenis
Op 26 mei 1974 werd de route van lijn 26 doorgetrokken over het Amsterdam-Rijnkanaal naar de nieuwe satellietstad Maarssenbroek. Bij de Bloem-/Boomstede lag voortaan het nieuwe eindpunt. De dienstregeling bleef grotendeels gelijk, net zoals de rest van de route. Alleen in Maarssenveen werd voortaan niet meer via de ingang van het Recreatiepark gereden, maar uitsluitend erlangs met een halte op de Gageldijk.
Op 1 juni 1975 werd de frequentie enerzijds op zaterdagochtend tot 11:00 verlaagd naar een uurdienst, maar anderszijds werd de frequentie in de avonduren tussen +-19:00 en 21:00 juist verhoogd naar een halfuursdienst.
Op 17 oktober 1976 werd deze lijn vernummerd naar 63, zodat de lijnnummers op het traject Maarssen - Utrecht meer in overeenstemming met elkaar waren. Dit met uitzondering van de lijnen richting Breukelen.