Spoorlijn Antwerpen Centraal - Hasselt
15 (Antwerpen Centraal - Hasselt) | |
---|---|
Naam | 15 (Antwerpen Centraal - Hasselt) |
Lengte | 89 km |
Geopend | 1864 - 1925 |
Huidige status | in gebruik |
Geëlektrificeerd | 1981 |
Aantal sporen | 2 |
Vervoerders | NMBS |
Spoorlijn 15 is de spoorlijn tussen Antwerpen, Herentals, Mol en Hasselt. Officieel begint het traject aan de aansluiting Drabstraat. Tussen Antwerpen-Centraal en de aansluiting maakt spoorlijn 15 deel uit van spoorlijn 27.
Tussen Antwerpen en Herentals is de lijn geëlektrificeerd en tussen Antwerpen en Mol bestaat de lijn uit 2 sporen. Vanaf daar 1 spoor.
De spoorlijn wordt elk uur bediend door de sneltreinen Antwerpen - Liège/Hasselt/Turnhout en de stoptrein Antwerpen - Leuven. Doordeweeks wordt de spoorlijn ook bediend door de intercity Turnhout - Brussel en de stoptrein Antwerpen - Herentals, Herentals - Mol/Lier.
Traject
Antwerpen-Centraal | |
Antwerpen-Berchem | |
Mortsel | |
lijn 27 naar Brussel-Noord | |
Krijgsbaan | |
Liersebaan | |
Boechout | |
Vos | |
Boshoek | |
lijn 13 van Kontich | |
Lier | |
Kleine Nete | |
Lisp | |
Netekanaal | |
lijn 16 naar Aarschot | |
Kessel | |
Nijlen | |
Wolfstee | |
lijn 29 van Aarschot | |
Herentals-Kanaal | |
Herentals | |
lijn 29 naar Turnhout | |
Kleine Nete | |
Kanaal Bocholt-Herentals | |
Olen | |
Larum | |
R14 | |
Geel | |
Millegem | |
Mol | |
lijn 19 naar Budel | |
N71 | |
Kanaal Kwaadmechelen - Dessel | |
Balen | |
Ingene-Immer | |
Leopoldsburg | |
Beverlo | |
Beringen-Mijn | |
Heusden | |
Zolder | |
Houthalen | |
Kolveren | |
Zonhoven | |
Zonhoven-Badplaats | |
lijn 21A van Maaseik | |
Hasselt |