Lijn 61 Arnhem Centraal Station - Zevenaar Station NS (1990-1997)
Voormalige buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | GVM, GSM |
Concessie | KAN Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1990 t/m 31 mei 1997 |
Voorganger(s) | 61 |
Opvolger(s) | 61, 62 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 61 was een buslijn tussen station Arnhem, Westervoort, Duiven, Groessen en station Zevenaar. De buslijn reed de hele week door eenmaal per uur; op doordeweekse dagen werd in de ochtendspits tweemaal per uur vanaf Zevenaar naar Arnhem gereden.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein (richting Zevenaar) | ||
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Musis Sacrum | ||
Arnhem, Rietgrachtstraat | ||
Arnhem, Groen van Prinstererstraat | ||
Arnhem, Sint Pauluskerk | ||
Arnhem, Hugo de Grootstraat | ||
Arnhem, Neproma | ||
Arnhem, Blankenweg | ||
Arnhem, Zwembad IJsselvliet | ||
Westervoort, Gemeentehuis | ||
Westervoort, Vredenburg | ||
Westervoort, Sporthal de Pals | ||
Westervoort, Sonnedach | ||
Westervoort, Emmerik | ||
Westervoort, Santacker | ||
Westervoort, Nieuwhof | ||
Westervoort, Ganzenpoel | ||
Westervoort, Heilweg | ||
Duiven, Engelstraat | ||
Duiven, Opaal | ||
Duiven, Klavierstraat | ||
Duiven, Schiermonnikoogstraat | ||
Duiven, Eilandsplein | ||
Duiven, Conference | ||
Duiven, Brederode | ||
Duiven, Sterappel | ||
Groessen, Aleven | ||
Groessen, De Stokhors | ||
Groessen, Dorp | ||
Groessen, de Aa | ||
Zevenaar, Ooy | ||
Zevenaar, Methen | ||
Zevenaar, Europalaan (nieuwe route) | ||
Zevenaar, Rosorum/Methen | ||
Zevenaar, Politiebureau | ||
Zevenaar, Maatjes | ||
Zevenaar, Buitenmolen | ||
Zevenaar, Station NS |
Geschiedenis
De route van lijn 61 in Westervoort, Duiven en Zevenaar is in de loop der jaren diverse malen gewijzigd. Oorspronkelijk werd van maandag tot en met zaterdag overdag in Westervoort via de Broeklanden gereden. 's Avonds en op zondag reed de bus via de Ganzenpoel. In Duiven werd via het station gereden.
Per 31 mei 1992 werd te Westervoort altijd via de Ganzenpoel gereden. In Duiven werd het station niet meer aangedaan. Op 23 mei 1993 ging lijn 61 een uitgebreidere route door Zevenaar rijden. Dit traject werd overgenomen van lijn 62. Op 29 mei 1994 is lijn 61 een nieuwe route door het zuidwesten van Duiven gaan rijden.
Op 1 juni 1997 werd de route van lijn 61 tussen het westen van Duiven en Zevenaar gewijzigd. Voortaan werd niet meer via Groessen gereden; deze route werd overgenomen door lijn 62. De avond- en zondagsbediening van Groessen kwam hiermee te vervallen. In Zevenaar zou voortaan doorgereden worden naar ziekenhuis Stegeslag.
Route Westervoort / Duiven t/m 30 mei 1992
Halte | ||
Westervoort, Gemeentehuis | ||
Westervoort, Vredenburg | ||
Westervoort, Sporthal de Pals | ||
Westervoort, Sonnedach | ||
Westervoort, Emmerik | ||
Westervoort, Santacker | ||
Westervoort, Nieuwhof | ||
Westervoort, Ganzenpoel | ||
Westervoort, Lange Maat | ||
Westervoort, Broeklanden | ||
Westervoort, Leigraaf | ||
Westervoort, Rivierweg | ||
Duiven, Driegaarden | ||
Duiven, Den Eng / Duiven West | ||
Duiven, Breitnerstraat | ||
Duiven, Station NS | ||
Duiven, Lombarts | ||
Duiven, Sterappel |
Route Duiven 31 mei 1992 t/m 28 mei 1994
Halte | ||
Westervoort, Heilweg | ||
Duiven, Schiermonnikoogstraat | ||
Duiven, Texelstraat | ||
Duiven, Walcherenstraat | ||
Duiven, Brederode | ||
Duiven, Sterappel | ||
Groessen, Aleven |
Route Zevenaar t/m 22 mei 1993
Halte | ||
Zevenaar, Methen | ||
Zevenaar, Mozartlaan | ||
Zevenaar, Maatjes |