Lijn 51 Helmond, Mierlo-Hout - Eeuwsels
Voormalige buslijn 51 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | onbekend t/m 1 juni 1986 |
Frequenties
| |
Spits | 3x per uur |
Dal | 3x per uur |
Avond | 2x per uur |
Zaterdag | 3x per uur |
Zondag | 2x per uur |
Lijn 51 is een voormalige stadsbus in Helmond en reed van Mierlo-Hout via het Ziekenhuis en het station naar de wijk Eeuwsels.
In de dienstregeling 1979/1980 reed deze lijn nog als lijn 1. Op onbekende datum is deze omgenummerd naar lijn 51.
In de dienstregeling 1985/1986 reed lijn 51 op maandag t/m zaterdag overdag in een 20-minuten dienst. 's avonds en op zondag werd in een halfuursdienst gereden. De lijn reed de gehele dag tot omstreeks 23:50.
De wijk Eeuwsels werd ook bediend door lijn 52 welke vanaf het station via de Uiverlaan naar de Harmonielaan reed.
In de dienstregeling 1986/1987 wijzigde de stadsdienst Helmond volledig. Lijn 51 ging rijden als lijn 52. Deze reed via het Ziekenhuis en 3e Haagstraat naar Winkelcentrum Mierlo-Hout maar stopte niet bij de halte Kerk. Hier ging de nieuwe lijn 53 stoppen welke vanaf het Winkelcentrum via de Kerk in Mierlo-Hout, het Ziekenhuis en station naar Straakven reed. De nieuwe lijn 51 reed voortaan via de oude route van lijn 52 via de westelijke kant van Eeuwsels naar het station en verder naar Rijpelberg. De nieuwe 52 reed in de avonduren en op zondag alleen tussen station en Mierlo-Hout. Op die tijdstippen reed lijn 53 vanaf Eeuwsels via Straakven naar het station om zo de oostelijke kant van Eeuwsels te blijven bedienen.
Voormalige route
Route is niet volledig
Halte | ||
Mierlo-Hout, Winkelcentrum | ||
Mierlo-Hout, Kerk | ||
Helmond, 3e Haagstraat/Kerk | ||
Helmond, Ziekenhuis | ||
Helmond, Station N.S. | ||
Helmond, Paulus Potterlaan | ||
Helmond, Harmoniestraat |