Lijn 112 Lexmond N.H. Kerk - Gorinchem Kazerneplein
Voormalige buslijn 112 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Drechtsteden, Alblasserwaard & Vijfheerenlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1989 t/m 26 mei 1990 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | reed niet |
Koopavond | 1x/dag |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 112 reed van Lexmond via Leerdam, Asperen, Heukelum en Spijk naar Gorinchem.
Eén rit startte 's ochtends op weekdagen in Schoonrewoerd en reed in Gorinchem via Laag Dalem ten behoeve van scholieren naar Wijdschild. Eén rit 's ochtends vanuit Gorinchem en één rit 's middags richting Gorinchem werd gereden door lijn 110 van/tot Asperen en kwam dus niet in Lexmond. Op zaterdag werd alleen tussen Leerdam en Gorinchem een uurdienst geboden en werd 1x per 2 uur naar Lexmond gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Lexmond, N.H. Kerk | ||
Heicop, N.H. Kerk | ||
Kortgerecht, Blauwbijl | ||
Schoonrewoerd, Café De Zwaan | ||
Schoonrewoerd, Provinciale weg | ||
Leerdam, Schaikseweg/Molenlaan | ||
Leerdam, Bejaardencentrum Huis ter Leede | ||
Leerdam, Ooievaarlaan | ||
Leerdam, Recht van Ter Leede | ||
Leerdam, Station | ||
Leerdam, Dr. C. Voogdplein | ||
Leerdam, Prinses Marijkestraat | ||
Leerdam, Linge Ziekenhuis | ||
Acquoy, Kerkweg | ||
Asperen, Stadswal | ||
Asperen, Raadhuisplein | ||
Asperen, Baronie | ||
Asperen, Drostlaan | ||
Heukelum, Gragtdijk | ||
Heukelum, Voorste Gewind | ||
Spijk, Postkantoor | ||
Gorinchem, CCA Biochem | ||
Gorinchem, Stenen Trap | ||
Gorinchem, Ceelenbrug | ||
Gorinchem, Bachlaan | ||
Gorinchem, Glacis | ||
Gorinchem, Scholengemeenschap Wijdschild | ||
Gorinchem, Station | ||
Gorinchem, Kazerneplein |
Geschiedenis
Op 28 mei 1989 werd de verbinding Gorinchem - Leerdam uitgeruild met de verbinding Everdingen - Culemborg. Door deze uitruiling ontstonden twee nieuwe buslijnen, te weten: lijn 46 (Tiel - Culemborg - Nieuwegein) en lijn 112 (Lexmond - Leerdam - Gorinchem).
Op 27 mei 1990 werd het eindpunt in Gorinchem verlegd van het Kazerneplein naar het Station. De scholierenroute via 't Wijdschild werd vervangen door een lusroute door de stad. Ritten komende uit Lexmond reden via het Station, Centrum en Wijdschild weer terug naar Lexmond.