Lijn 83 Nijmegen Centraal Station - Belfeld Muldersplein
Voormalige buslijn 83 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 1 juni 1985 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x per uur |
Dal | 2x per uur |
Avond | 1-2x per uur |
Zaterdag | 1-3x per uur |
Zondag | 1-2x per uur |
Lijn 83 is een voormalige streeklijn van Nijmegen naar Belfeld via Gennep, Venlo en Tegelen.
In de dienstregeling 1979/1980 reed lijn 83 nog als lijn 3 en reed slechts tot Tegelen. Tevens begonnen de ritten richting Gennep op Plein 1944. Op onbekende datum is lijn 3 vernummerd naar lijn 83, verlengd naar Belfeld en begonnen de ritten richting Gennep weer op het station.
In de dienstregeling van 1984/1985 reed lijn 83 op werkdagen in een halfuursdienst tussen Nijmegen en Venlo, Sint Maartens Gasthuis. Eén keer per uur reed deze lijn door naar Tegelen en Belfeld. In de spitsuren werd de frequentie tussen Nijmegen Gennep verdicht tot een kwartierdienst. Deze ritten reden niet in vakantieperioden. Tegen het einde van de middag eindigden enkele ritten uit Nijmegen in Nieuw-Bergen. In de avonduren reed lijn 83 als halfuursdienst tussen Nijmegen en Gennep en als uurdienst tussen Nijmegen en station Venlo. Richting Nijmegen begonnen in de ochtend enkele ritten in Gennep, Well of Nieuw-Bergen. Buiten de vakanties reden extra ritten vanaf Gennep of Nieuw-Bergen zodat er in de ochtend een kwartierdienst richting Nijmegen op bepaalde deeltrajecten was. De laatste avondritten richting Nijmegen begonnen niet in Belfeld maar in Venlo bij het station.
Op zaterdagen reed lijn 83 een uurdienst tussen Nijmegen en Venlo, Sint Maartens Gasthuis. Op het deeltraject Arcen - Venlo Gasthuis/Belfeld werd de dienst verdicht tot een halfuursdienst (ritten vanaf Arcen reden naar Belfeld, ritten naar Arcen begonnen in Venlo bij Sint Maartens Gasthuis) en op het deeltraject Nijmegen - Gennep reed de bus zelfs elke 20 minuten. Tegen het einde van de middag reden twee doorrijdende ritten door tot Belfeld. Richting Nijmegen vertrokken de meeste bussen wel vanaf Belfeld. In de avonduren reed lijn 83 1x per uur tussen Nijmegen en station Venlo en 2x per uur tussen Nijmegen en Gennep.
Op zondagen werd een uurdienst onderhouden tussen Nijmegen en Tegelen en een halfuursdienst tussen Nijmegen en Gennep. In de avond reden de ritten tussen Nijmegen en station Venlo. Belfeld werd op zondag niet bediend.
Op 2 juni 1985 werd lijn 83 ingekort tot Nijmegen - Venlo, Sint Maartens Gasthuis. De route Venlo - Belfeld werd ondergebracht bij de nieuwe lijn 34 van Lottum naar Reuver. De bediening voor het stuk Venlo - Belfeld veranderde niet; op maandag t/m zaterdag bleef een verbinding mogelijk tussen Venlo en Belfeld, op zondagen alleen tussen Venlo en Tegelen.
Voormalige route '84/'85
Route is niet volledig
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Malden, Gemeentehuis | ||
Heumen, Sluisweg | ||
Molenhoek, Rijksweg | ||
Mook, Rijksweg / Veldweg | ||
Mook, Gemeentehuis | ||
Plasmolen | ||
Milsbeek, Centrum | ||
Ottersum, Ottersumseweg | ||
Gennep, Busstation | ||
Heijen, Centrum | ||
Nieuw-Bergen, Gemeentehuis | ||
Aijen, Aijerdijk | ||
Well, Café Vink | ||
Wellerlooi, Catharinastraat | ||
de Hamert, Hotel de Hamert | ||
Arcen, Maashotel | ||
Lomm, Shell station | ||
Velden | ||
Venlo, Veldenseweg | ||
Venlo, Station | ||
Venlo, Sint Maartens Gasthuis | ||
Tegelen, Bejaardencentrum | ||
Belfeld, Muldersplein |