Lijn 190 Hoofddorp Corversbos - Utrecht Centraal Station
Voormalige snelbuslijn 190 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amstelland-Meerlanden, Midden-Utrecht, West-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1991 t/m ... |
Voorganger(s) | 190 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 190 reed van Aalsmeer via Uithoorn, Mijdrecht, Waverveen en Vinkeveen naar Utrecht.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Hoofddorp, Corversbos | ||
Hoofddorp, De Eersteling | ||
Hoofddorp, Melis Spaansweg | ||
Aalsmeer, Hortensiaplein | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Raadhuisstraat | ||
Mijdrecht, Provincialeweg | ||
Waverveen, Waverveen | ||
Vinkeveen, Viadukt | ||
Utrecht, Streekbusstation |
Geschiedenis
Op 2 juni 1991 werd de route van lijn 190 doorgetrokken van Aalsmeer naar Hoofddorp, alwaar de lijn voortaan ging eindigen bij het Corversbos. De rest van de route bleef ongewijzigd en ook de dienstregeling bleef ongewijzigd op het aantal ritten. Nieuw was dat de lijn voortaan wel "weer" tijdens de vakantiedienstregeling rijden.
Vanaf 31 mei 1992 vervielen alle ritten echter weer tijdens de zomer- en kerstvakantie. Als alternatief bleef lijn 140 gewoon ongewijzigd rijden.
Vanaf 23 mei 1993 ging deze lijn ook in de middagspits van Hoofddorp naar Utrecht rijden.