Lijn 169 Steenbergen Busstation - Oud-Beijerland Zinkweg
Voormalige buslijn 169 | |
Vervoerder(s) | ZWN, BBA |
Regio's | Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee, West-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 1 juni 1991 |
Opvolger(s) | 97s, 169 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 3x/dag |
Lijn 169 reed van Steenbergen via Dinteloord, Heiningen, Willemstad, Numansdorp, Klaaswaal en Stougjesdijk naar Oud-Beijerland. Op de Zinkweg was de lijn gekoppeld aan lijn 161 van/naar Rotterdam.
In de avonduren werd alleen (door ZWN) tussen Oud-Beijerland en Numansdorp gereden.
Voor de exploitatie van lijn 161/169 waren vier bussen nodig. ZWN reed drie slagen en BBA één slag.
Op zondag werd 3 keer tussen Willemstad en Numansdorp. In Willemstad kwam de bus aan/reed de bus verder als lijn 103 van/naar Oud-Gastel. In Numansdorp werd aansluiting gegeven op lijn 164 van/naar Rotterdam.
Route
De route is niet compleet.
Halte | ||
Steenbergen, Busstation | ||
Dinteloord, Gemeentehuis | ||
Heiningen, Driesprong | ||
Willemstad, Helwijk | ||
Willemstad, Steenpad | ||
Willemstad, Maltaweg | ||
Willemstad, Volkeraksluizen | ||
Numansdorp, Viadukt A29 | ||
Numansdorp, Voorstraat | ||
Numansdorp, Middelsluis | ||
Klaaswaal, Rijksstraatweg | ||
Stougjesdijk, Smidsweg | ||
Oud Beijerland, Julianastraat | ||
Oud Beijerland, Steenenstraat | ||
Oud Beijerland, Karel Doormanstraat | ||
Oud Beijerland, W. van Vlietstraat | ||
Oud Beijerland, Zinkweg |
Geschiedenis
- Op 27 mei 1990 zaterdagavond reed de nieuwe laatste rit van lijn 161 door naar Numansdorp.
- Op 2 juni 1991 hield de samenwerking tussen BBA en ZWN op en ging op het Brabantse deel lijn 97s rijden. Het traject Oud Beijerland - Willemstad bleef rijden onder het lijnnummer 169.