Lijn 6 Ringlijn Nijmegen, Brabantse Poort - Centraal Station
Voormalige buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | Novio |
Concessie | KAN Zuid |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Nijmegen |
Materieel | Onbekend |
Periode | 6 januari 2002 t/m 4 januari 2003 |
Voorganger(s) | 6, 9 |
Opvolger(s) | 6, 7 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 3x/uur |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 6 is een voormalige buslijn in Nijmegen die vanaf de Brabantse Poort via Lindenholt, het centrale station en Hatert terug naar de Brabantse Poort reed.
Lijn 6 reed viermaal per uur van maandag tot en met zaterdag en tweemaal per uur op zondag en de avonduren. In de vakantieperiodes reed lijn 6 driemaal per uur van maandag tot en met zaterdag overdag.
Voormalige route op 6 januari 2002
Halte | ||
↓ | Nijmegen, Brabantse Poort | |
Nijmegen, Spijkerhofweg | ||
Nijmegen, Voorstenkamp/Gildekamp | ||
Nijmegen, Gildekamp/Kluiskamp | ||
Nijmegen, Wellenkamp/Hoefkamp | ||
Nijmegen, Energieweg/Viaduct | ||
Nijmegen, Energieweg/Wolfskuilseweg | ||
Nijmegen, Energieweg/Rotonde | ||
Nijmegen, NOVIO | ||
Nijmegen, Waterstraat/Marialaan | ||
Nijmegen, Waterstraat/Biezenstraat | ||
Nijmegen, Kanaalstraat | ||
Nijmegen, Weurtseweg | ||
Nijmegen, Parkweg | ||
↓ | Nijmegen, Plein 1944 | |
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
↓ | Nijmegen, Centraal Station | |
Nijmegen, Spoorkuil | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Oude Molenweg | ||
Nijmegen, Heiweg | ||
Nijmegen, Archidemesstraat | ||
Nijmegen, Edisonstraat | ||
Nijmegen, Nieuw Maldenborgh | ||
Nijmegen, v.d. Duyn v. Maasdamstraat | ||
Nijmegen, Thorbeckestraat | ||
Nijmegen, Couwenbergstraat | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, Malvert 13e straat | ||
Nijmegen, De Orangerie | ||
Nijmegen, Lankforst 14e straat | ||
Nijmegen, Lankforst 16e straat | ||
Nijmegen, Zwanenveld 12e straat | ||
Nijmegen, Zwanenveld 10e straat | ||
↓ | Nijmegen, Brabantse Poort |
Geschiedenis
In de dienstregeling 2001/2002 reed lijn 6 nog vanaf de Brabantse Poort via Dukenburg en Hatert naar het station en verder naar Beek. Op 6 januari 2002 is de route naar Beek vervallen en overgenomen door lijn 8. Lijn 6 ging nog maar in één richting rijden en werd vanaf CS doorgetrokken naar de Brabantse Poort via het Waterkwartier, de Energieweg en Lindenholt via de route van lijn 9. Lijn 9 ging in de tegengestelde richting rijden en ging tussen CS - Hatert - Dukenburg dezelfde route rijden als lijn 6. Dit was reeds het geval op 6 januari 2002.
Per 5 januari 2003 werd lijn 6 weer ingekort en reed nog slechts het traject Dukenburg - Hatert - CS - Plein 1944 en ging weer in beide richtingen rijden. De nieuwe lijn 7 ging het vervallen lijngedeelte bedienen. Lijn 9 verviel geheel.