Lijn 192 Amsterdam Station Sloterdijk - Schiphol Zuid P30
Buslijn 192 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Formule | Schiphol Sternet |
Materieel | Berkhof Jonckheer |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 192 rijdt van station Sloterdijk in Amsterdam naar P30 op Schiphol.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Barajasweg | ||
Amsterdam, Plesostraat | ||
Amsterdam, Naritaweg | ||
Amsterdam, Seineweg | ||
Amsterdam, Antony Moddermanstraat | ||
Amsterdam, Dr. H. Colijnstraat | ||
Amsterdam, Jacob Cabeliaustraat | ||
Amsterdam, Aalbersestraat | ||
Amsterdam, Pieter Postpad | ||
Amsterdam, J.M. ten Uylstraat | ||
Amsterdam, Freule Wttewaalpad | ||
Amsterdam, W. Dreesplantsoen | ||
Amsterdam, Sam van Houtenstraat | ||
Amsterdam, Savornin Lohmanstraat | ||
Amsterdam, Troelstralaan | ||
Amsterdam, Willinklaan | ||
Amsterdam, Herman Bonpad | ||
Amsterdam, Oeverpad | ||
Amsterdam, Vrijzicht | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, Louis Davidsstraat | ||
Amsterdam, De La Sallestraat | ||
Amsterdam, Koos Vorrinkweg | ||
Amsterdam, Baden Powellweg | ||
Amsterdam, J. van Zutphenplantsoen | ||
Amsterdam, Vrije Geer | ||
Amsterdam, Langsom | ||
Badhoevedorp, Badhoevelaan | ||
Badhoevedorp, Havikstraat | ||
Badhoevedorp, RK. Kerk | ||
Badhoevedorp, P.A. Verkuyllaan | ||
Badhoevedorp, Schuilhoeve | ||
Badhoevedorp, Hotel Ibis | ||
Schiphol-Noord, Schiphol Noord | ||
Schiphol-Noord, Loevesteinse Dwarsweg | ||
Schiphol-Noord, Elzenhof | ||
Schiphol-Noord, P40 | ||
Schiphol-Centrum, Sleepterrein | ||
Schiphol-Centrum, Plaza/NS | ||
Schiphol-Centrum, Skyport | ||
Schiphol-Centrum, Havenmeesterweg | ||
Schiphol-Centrum, Vrachtgebouw | ||
Schiphol-Centrum, Schipholgebouw | ||
Schiphol-Zuid, Uiverweg | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Zuid, Flamingweg | ||
Schiphol-Zuid, P30 |
Historie
Met ingang van mei 1981 ging het GVB naar Schiphol rijden, eerst nog als verlenging van enkele ritten van de toenmalige lijn 19 Badhoevedorp - Mercatorplein, maar vanaf oktober als volwaardige buslijn 68. Deze lijn 68 reed vanaf Schiphol via de Schipholweg, Pa Verkuijllaan, Burgemeester van Amerfoordtlaan, Langsom, Vrije Geer, Baden Powellweg, Pieter Calandlaan, Wolbrantskerkweg, Tussen Meer, Osdorpplein, Meer en Vaart, Geer Ban, Troelstralaan, Aalbersestraat, Ruys De Beerenbrouckstraat, Antony Moddermanstraat, Burgemeester De Vlugtlaan, Einsteinweg en Haarlemmerweg naar het toenmalige Station Sloterdijk aan de Molenwerf. Vanaf 1982 reed de bus niet meer via de Wolbrantskerkweg, maar via de Meer en Vaart.
Vanaf 1985 reed de bus naar het nieuwe Station Sloterdijk aan de Radarweg. Vanaf 1989 reed de bus vanaf het Osdorpplein terug over de Meer en Vaart en dan via de Pieter Calandlaan, Hemsterhuisstraat, Comeniusstraat, Johan Huizingalaan, Oostoever, Jan Evertsenstraat, Jan Tooropstraat, Burgemeester Roëllstraat en Slotermeerlaan naar de Burgemeester De Vlugtlaan.
In 1994 werd de route drastisch omgegooid. Vanaf de Baden Powellweg ging de lijn via de Pieter Calandlaan, Wolbrantskerkweg, Tussen Meer, Osdorpplein, Meer en Vaart, Pieter Calandlaan, Delflandlaan, Heemstedestraat, Johan Huizingalaan, Sloterweg, Anderlechtlaan, A4, A10, Amstelveenseweg, De Boelelaan, Van Leijenberghlaan, Van Nijenrodeweg, Europaboulevard, Van Boshuizenstraat, Buitenveldertselaan, Beneluxbaan en Rembrandtweg naar het Busstation in Amstelveen (toen nog Plein 1960 geheten).
In 1997 verdween de 68 alweer uit Amstelveen en ging de bus vanaf de Baden Powellweg via de Pieter Calandlaan, Meer en Vaart, Geer Ban, Troelstralaan, Aalbersestraat, Ruys De Beerenbrouckstraat, Antony Moddermanstraat, Seineweg en Naritaweg naar Station Sloterdijk.
In 2000 werd de lijn opgenomen in het nieuwe Schiphol Sternet en kreeg een passend lijnnummer: 192. Ook werd de lijn op Schiphol verlengd van het station naar P30.
In 2002 werd de route gewijzigd: vanaf de Pieter Calandlaan ging de bus via de Wolbrantskerkweg en Tussen Meer naar het Osdorpplein en vanaf de Aalbersestraat ging de bus via de Gerda Brautigamstraat, Bok de Korverweg en J.M. den Uylstraat naar de Ruys De Beerenbrouckstraat. Met ingang van de dienstregeling 2005 verviel het traject via de Wolbrantskerkweg en reed de bus weer over de Pieter Calandlaan naar de Meer en Vaart.
In het najaar van 2009 reed de 192 vanwege werkzaamheden in de Antony Moddermanstraat vanaf de Ruys De Beerenbrouckstraat via de Willem Schermerhornstraat en de Haarlemmerweg naar de Seineweg.
Toekomst
Met ingang van de nieuwe concessie Stadsvervoer Amsterdam zal deze lijn overgaan naar de concessie Amstelland-Meerlanden.