Lijn 8 Arnhem, Centraal Station - Presikhaaf (1983-1990)
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | GVA |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Arnhem |
Materieel | Onbekend |
Periode | 12 juni 1983 t/m 2 september 1990 |
Voorganger(s) | 8 |
Opvolger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 3x/uur |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 3-4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 8 was een buslijn in Arnhem die vanaf het centrale station via de zuidzijde van het centrum en het industrieterrein naar Presikhaaf reed.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met zaterdag overdag werd buiten de vakantieperiodes viermaal per uur gereden; hoewel op zaterdagochtend slechts elke twintig minuten een bus reed.
- In de vakantieperiodes reed altijd driemaal per uur een bus.
- 's Avonds en op zondag reed deze lijn een halfuursdienst.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Korte Hoogstraat | ||
Arnhem, Kortestraat | ||
Arnhem, Broerenstraat | ||
Arnhem, Stadhuis | ||
Arnhem, Hoofdkantoor GEWAB/GVA | ||
Arnhem, Rietgrachtstraat | ||
Arnhem, Veilingstraat | ||
Arnhem, v. Oldenbarneveldtstraat | ||
Arnhem, Billiton | ||
Arnhem, Dr. C. Lelyweg | ||
Arnhem, Kleefsche Waard (ENKA) | ||
Arnhem, Beyerinckweg | ||
Arnhem, Cruquiusweg | ||
Arnhem, Slaakweg | ||
Arnhem, Lange Wal (winkelcentrum) | ||
Arnhem, Van Speykstraat | ||
Arnhem, Dedelstraat | ||
Arnhem, Stellingwerfstraat | ||
Arnhem, Honigkamp | ||
Arnhem, Keulse Slag | ||
Arnhem, Kinderkamp | ||
Arnhem, Loevesteinlaan | ||
Arnhem, Hoge Waard | ||
Arnhem, Grote Durk | ||
Arnhem, Kamphuizenlaan |
Geschiedenis
Tot en met 11 juni 1983 reed lijn 8 vanaf station Arnhem nog door naar de Oranje Kazerne te Schaarsbergen. Doordat vertragingen op het traject naar Presikhaaf doorwerkten op het traject naar Schaarsbergen werd de lijn op 12 juni 1983 geknipt. Het traject naar Schaarsbergen zou voortaan bereden gaan worden door lijn 11. Het traject naar Presikhaaf bleef onder lijnnummer 8 rijden.
Lijn 8 reed van maandag tot en met zaterdag overdag viermaal per uur. 's Avonds, op de vroege zaterdagochtend en op zondag werd tweemaal per uur gereden. Oorspronkelijk was er geen sprake van een vakantiedienstregeling. Deze werd ingevoerd met ingang van de dienstregeling van 5 januari 1987. In de vakantiedienstregeling werd van maandag tot en met zaterdag overdag nog maar driemaal per uur gereden. Op zaterdagochtend werd voortaan altijd driemaal per uur gereden.
Per 3 september 1990 gingen enkele ritten van lijn 8 in de spits doorrijden naar Duiven.