Lijn 177 Hoofddorp, Station - Corversbos
Voormalige buslijn 177 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1986 t/m 1 juni 1991 |
Voorganger(s) | 161 |
Opvolger(s) | 77 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 177 reed van station Hoofddorp van het Centrum, Pax en Bornholm naar het Corversbos.
Route
Halte | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, Graan voor Visch | ||
Hoofddorp, Nieuweweg | ||
Hoofddorp, Raadhuis | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, Wallenbergstraat | ||
Hoofddorp, M.L. Kingstraat | ||
Hoofddorp, Lutulistraat | ||
Hoofddorp, Süttnerstraat | ||
Hoofddorp, Kellogstraat | ||
Hoofddorp, Asserweg | ||
Hoofddorp, Sont | ||
Hoofddorp, Grote Belt | ||
Hoofddorp, Oostzee | ||
Hoofddorp, IJweg | ||
Hoofddorp, Corversbos |
Geschiedenis
Met de opening van de spoorlijn Amsterdam - Schiphol op 1 juni 1986 werd het lijnennet rond Schiphol geheel aangepast. De oude lijn 161 werd daarbij vernummerd naar 177, omdat dit lijnnummer beter in de regio paste. De route in Hoofddorp werd enerzijds iets rechtgetrokken en vanaf Bornholm werd de route anderzijds verlengd naar het Corversbos. Ten slotte werd ook de frequentie in de avonduren en het weekeinde verhoogd naar 2x/uur.
Op 2 juni 1991 werd het lijnennet rond Hoofddorp geherstructureerd. Deze lijn kreeg op die datum het nieuwe lijnnummer 77. De route bleef verder ongewijzigd, maar de ritten in de avonduren en op zondag kwamen echter te vervallen ten gunste van lijn 176.