Lijn 7 Nijmegen, Lindenholt - Plein 1944
Voormalige buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | CVD |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 5 september 1992 |
Voorganger(s) | Onbekend |
Opvolger(s) | 9 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 3x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 3x/uur |
Lijn 7 is een voormalige stadsbus in Nijmegen van Lindenholt via Lindenholt-Oost, station Dukenburg, de Graafseweg en Centraal Station naar Plein 1944.
Voormalige route 1991/1992
Halte | ||
Nijmegen, Horstacker | ||
Nijmegen, Meeuwseacker | ||
Nijmegen, Wellenkamp/Hoefkamp | ||
Nijmegen, Gildekamp/Kluiskamp | ||
Nijmegen, Gildekamp/Voorstenkamp | ||
Nijmegen, IJpenbroekweg | ||
Nijmegen, Station Dukenburg | ||
Nijmegen, Aubadestraat | ||
Nijmegen, Dennenstraat | ||
Nijmegen, Wolfkuilseweg | ||
Nijmegen, Rozenstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer lijn 7 is ingevoerd. In de dienstregeling 1985/1986 reed lijn 7 van maandag tot en met zaterdag overdag elk kwartier en op zondag overdag elke twintig minuten. 's Avonds werd niet tussen Plein 1944 en station Dukenburg gereden. Lijn 7 reed dan de route station Dukenburg - St. Agnetenweg - Horstacker - Weijbroekweg - station Dukenburg elke twintig minuten, evenals lijn 9. Lijn 7 gaf bij station Dukenburg aansluiting op lijn 2 vanaf het centrum en lijn 9 gaf aansluiting op lijn 2 naar het centrum. Gezamenlijk werd zesmaal per uur gereden, maar met scheve intervallen.
Per juni 1987 ging lijn 7 's avonds en op zondag ook gewoon z'n normale route rijden, elke twintig minuten. De gezamenlijke pendeldienst met lijn 9 kwam dus te vervallen.
Vanaf de dienstregeling 1988/1989 ging lijn 7 in de avonduren en op zondag de hele dag gecombineerd rijden met lijn 9 tussen Lindenholt en de station Dukenburg en reed daardoor door Lindenholt-West. Deze gecombineerde lijn begon op die tijdstippen bij station Dukenburg en reed als lijn 9 naar Horstacker door Lindenholt-West en vanaf daar verder als lijn 7 door Lindenholt-Oost en rechtstreeks naar centraal station.
In de dienstregeling 1990/1991 was de route door Lindenholt-West in de avonduren en op zondag inmiddels weer vervallen en reed lijn 7 weer als voorheen. De bediening van Lindenholt-West was overgenomen door lijn 3 welke vanaf het Waterkwartier doorgetrokken was tot station Dukenburg.
Op 6 september 1992 werd lijn 7 opgeheven. De bediening van Lindenholt-Oost werd overgenomen door de nieuwe lijn 9 welke vertrok vanaf Station Dukenburg en via Lindenholt-Oost en de Energieweg naar het station reed. Het lijnnummer 7 verviel in zijn geheel.
Voormalige avondroute 1988/1989
Halte | ||
Nijmegen, Station Dukenburg | ||
Nijmegen, Hegdambroek/Kerkenbos | ||
Nijmegen, Wedesteinbroek/Gasthuisbos | ||
Nijmegen, Wedesteinbroek/Holtgesbroek | ||
Nijmegen, Leuvensbroek | ||
Nijmegen, Zellersacker/Hillekensacker | ||
Nijmegen, Heeskensacker/Hillekensacker | ||
Nijmegen, Horstacker | ||
Nijmegen, Meeuwseacker | ||
Nijmegen, Wellenkamp/Hoefkamp | ||
Nijmegen, Gildekamp/Kluiskamp | ||
Nijmegen, Voorstenkamp/Geerkamp | ||
Nijmegen, IJpenbroekweg | ||
Nijmegen, Aubadestraat | ||
Nijmegen, Dennenstraat | ||
Nijmegen, Wolfskuil | ||
Nijmegen, Rozenstraat | ||
Nijmegen, Graafseweg | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 |