Lijn 47 Leidschendam, Zuid/De Star - Woonoord Duivenvoorde
Buurtbuslijn 47 | |
---|---|
Vervoerder(s) | Woej |
Concessie | Niet concessiegebonden |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties | |
Spits | 1x/anderhalf uur |
Dal | 1x/anderhalf uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 4x/dag |
Zondag | rijdt niet |
Lijn 47 rijdt van Leidschendam Zuid via het centrum en Ziekenhuis Antoniushove naar Bejaardencentrum Prinsenhof en woonoord Duivenvoorde in het oosten van Leidschendam. De bus rijdt van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 18.30 uur elk anderhalf. Op zaterdag wordt er vier keer gereden tussen 9.30 en 15.30 uur. De lijn was voorheen een reguliere achtpersoonsbus, maar wordt tegenwoordig gereden door Stichting Woej. Om gebruik te maken van deze buslijn moeten reizigers lid zijn of worden van de vrijwillige vervoerdienst.
Route
Halte | ||
Leidschendam, De Star / Kringloop | ||
Leidschendam, De Star / 't Hert | ||
Leidschendam, De Star / De Tol-Viaduct | ||
Leidschendam, Nieuwstraat / Venestraat | ||
Leidschendam, Oostvlietweg / 't Hert | ||
Leidschendam, Leidsekade (Sluis) | ||
Leidschendam, Rijnlandstraat / Damplein | ||
Leidschendam, Koningin Julianaweg / Damlaan | ||
Leidschendam, Gemeentehuis / Kon. Wilhelminalaan | ||
Leidschendam, Prins Hendrikplein | ||
Leidschendam, Prins Hendriklaan / Prins Bernhardlaan | ||
Leidschendam, Mariënpark / Prins Bernhardlaan | ||
Leidschendam, Leidsenhage / Burg. Banninglaan | ||
Leidschendam, Antoniushove / MCH (zij-ingang) | ||
Leidschendam, Leidsenhage / Burg. Banninglaan | ||
Leidschendam, Heuvelweg / Burg. Kolfschotenlaan | ||
Leidschendam, Prinsensingel / De Fluit | ||
Leidschendam, Noordsingel / Burg. Sweenslaan | ||
Leidschendam, Noordsingel / Prinsensingel | ||
Leidschendam, Noordsingel / Prinses Carolinalaan | ||
Leidschendam, Noordsingel / Dillenburgsingel | ||
Leidschendam, Jul. v. Stolberglaan / Dillenburgsingel | ||
Leidschendam, WZH Prinsenhof | ||
Leidschendam, WDC de Plint | ||
Leidschendam, Woonoord Duivenvoorde |
Geschiedenis
Voormalige buslijn 47 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Haaglanden streek |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter, Volkswagen Crafter |
Periode | 12 december 2010 t/m 10 december 2011 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur (tot 21.45 uur) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Op 12 december 2010 werden de lijnen lijn 46 en lijn 47 samengevoegd tot één lijn om daarmee het verdwijnen van beide lijnen te voorkomen.
Het Stadsgewest Haaglanden was namelijk reeds in 2010 voornemens om beide lijnen op te heffen. Dit plan heeft men uiteindelijk laten varen. Als gevolg van de bezuinigingen per 2012 kwam de gewijzigde lijn met ingang van 11 december 2011 alsnog ter discussie te staan en is uiteindelijk komen te vervallen. Als reactie daarop hebben lokale bestuurders een voorstel ingediend bij het Stadsgewest om de lijn op een andere wijze te financieren. Hierop is positief gereageerd en op 20 augustus 2012 is stichting Woej de lijn in een lagere frequentie en met een licht gewijzigde route gaan voortzetten.