Lijn 13 Arnhem, Vredenburg - Presikhaaf
Voormalige buslijn 13 | |
Vervoerder(s) | GVA |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Arnhem |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 31 mei 1975 |
Voorganger(s) | 9, 13 |
Opvolger(s) | 13 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Lijn 13 was een buslijn in Arnhem die vanaf Vredenburg via het centrum en station Arnhem naar het Arnhemse industrieterrein en Presikhaaf reed. Van maandag tot en met zaterdag overdag en op zondagmiddag reed de buslijn viermaal per uur. 's Avonds en op zondagochtend reed de buslijn tweemaal per uur.
Route
Deze routestrip is niet volledig.
Halte | ||
Arnhem, Slochterenweg | ||
Arnhem, Station | ||
Arnhem, Middachtensingel |
Geschiedenis
Lijn 13 is ontstaan op 27 mei 1973. Voor die tijd reed lijn 13 alleen tussen station Arnhem en Presikhaaf. De bediening van Vredenburg lag in handen van lijn 9. Deze lijn deed Vredenburg de hele week door nog maar tweemaal per uur aan.
Op 1 juni 1975 kreeg lijn 13 te Arnhem een tweede eindpunt bij Holthuizen.