Lijn 29 Amsterdam Amstelstation - Uithoorn Busstation
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 7 nov 2012 om 03:24 (Afbeeldingen in routestrip vervangen door Sjabloon:Rimg)
Voormalige buslijn 29 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 29 reed van Amsterdam via Ouderkerk en Nes a/d Amstel naar Uithoorn.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Ouderkerk, 't Kalfje | ||
Ouderkerk, Raadhuis | ||
Amstelveen, Ouderkerkerlaan | ||
Nes a/d Amstel, Dorp | ||
Uithoorn, Busstation |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem.
De voormalige lijn 10 vernummerd naar 29 om zo beter in het lijnennet tussen Amsterdam, Amstelveen en Utrecht te passen.