3.560
bewerkingen
Wijzigingen
Dienstregeling 2013 toegevoegd
In de NoordOost worden gedurende het uur verschillende verbindingen aangeboden, zodat zo veel mogelijk plaatsen rechtstreeks met elkaar verbonden zijn. In de jaren 70 werd vanuit Amersfoort gereden naar Amsterdam Centraal, naar Utrecht - Den Haag Centraal/Rotterdam Centraal, naar Zwolle - Groningen/Leeuwarden, en naar Enschede. De tak naar Amsterdam ging met het gereedkomen van de [[Westtak]] doorrijden naar Schiphol (via Amsterdam Lelylaan). Met het gereedkomen van de [[Zuidtak]] kwam er in 1995 een nieuwe vleugel bij, voortaan werd van Amersfoort naar Schiphol gereden zonder via Amsterdam Centraal te gaan. De stop in Hilversum kwam toen te vervallen, maar werd in 2007 weer ingevoerd.
In de huidige opzet, sinds de [[dienstregeling 2007]], ligt de tak naar Amsterdam Centraal ([[serie 15004500]]) standaard los van de andere takken. Hilversum vormt een extra overstapmogelijkheid tussen deze tak en die naar Schiphol.
Het centrale knooppunt van de NoordOost is station [[Amersfoort]]: ieder half uur kan hier worden overgestapt op de diverse takken.
*Leeuwarden ([[serie 10500]])/Groningen - Zwolle - Amersfoort - Utrecht Centraal - Den Haag Centraal ([[serie 500]])/Rotterdam Centraal ([[serie 20500]])
*Enschede - Amersfoort - Schiphol ([[serie 1600]])
*Amersfoort Schothorst - Amsterdam Centraal ([[serie 15004500]])
In Hilversum kan [[cross-platform]] worden overgestapt tussen de series [[serie 15004500|15004500]] en [[serie 1600|1600]]. In Amersfoort kan cross-platform worden overgestapt tussen de series [[serie 500|500]] en 1600.
||
*Leeuwarden ([[serie 10700]])/Groningen - Zwolle - Amersfoort - Schiphol ([[serie 700]])
*Enschede - Amersfoort - Utrecht Centraal - Den Haag Centraal ([[serie 1700]])/Rotterdam Centraal ([[serie 21700]])
*Amersfoort Schothorst - Amsterdam Centraal ([[serie 15004500]])
In Hilversum kan cross-platform worden overgestapt tussen de series [[serie 700|700]] en [[serie 15004500|15004500]].
In Amersfoort kan cross-platform worden overgestapt tussen de series [[serie 700|700]] en 1700.
|}
*Leeuwarden - Zwolle - Amersfoort - Utrecht Centraal - Rotterdam Centraal ([[serie 12500]])
*Enschede - Amersfoort - Schiphol ([[serie 1600]])
*Amersfoort Schothorst - Amersfoort - Amsterdam Centraal ([[serie 15004500]])
In Hilversum kan cross-platform worden overgestapt tussen de series [[serie 1600|1600]] en [[serie 15004500|15004500]]. In Amersfoort kan cross-platform worden overgestapt tussen de series [[serie 500|500]] en [[serie 1600|1600]], en tussen de series [[serie 15004500|15004500]] en [[serie 12500|12500]].
||
*Groningen - Zwolle - Amersfoort - Schiphol ([[serie 700]])
*Enschede - Amersfoort - Utrecht Centraal - Den Haag Centraal ([[serie 1700]])
*Leeuwarden - Zwolle - Amersfoort - Utrecht Centraal - Rotterdam Centraal ([[serie 12700]])
*Amersfoort Schothorst - Amersfoort - Amsterdam Centraal ([[serie 15004500]])
In Hilversum kan cross-platform worden overgestapt tussen de series [[serie 700|700]] en [[serie 1500|1500]]. In Amersfoort kan cross-platform worden overgestapt tussen de series [[serie 700|700]] en [[serie 1700|1700]], en tussen de series [[serie 15004500|15004500]] en [[serie 12700|12700]].
|}
== Dienstregeling 2010 ==
Sinds [[dienstregeling 2010]] rijdt er in de spits elk kwartier een trein tussen Deventer en de Randstad. Serie 2800 rijdt in de spits tussen Rotterdam en Deventer (in de daluren alleen tussen Rotterdam en Amersfoort). De serie 1500 4500 rijdt niet meer naar Deventer, maar keert te Amersfoort Schothorst. In Amsterdam Centraal is deze serie gekoppeld aan de [[serie 4500]] naar [[Enkhuizen]], waarmee Enkhuizen feitelijk bediend wordt door een uitloper van de NoordOost.
In het Noorden was het oorspronkelijke plan van NS dat de serie 700 van maandag tot en met vrijdag overdag als Intercity zou gaan rijden, zonder stops in [[Meppel]], [[Hoogeveen]], [[Beilen]] en [[Haren]]. Deze plaatsen zouden dan bediend worden door een extra stoptrein tussen Zwolle en Groningen. De plannen hiervoor hebben met name in Hoogeveen en in de landelijke politiek veel stof doen opwaaien. Door deze discussie is dit plan uiteindelijk niet uitgevoerd, en bleef de lijnvoering dus zoals die was.
== Dienstregeling 2012 ==
In [[dienstregeling 2012]] werden de treinen tussen [[Amersfoort Schothorst]] en [[Enkhuizen]] onder een doorgaand treinnummer gereden, voortaan ging deze serie door het leven als [[serie 4500]].
== Dienstregeling 2013 ==
In [[dienstregeling 2013] komt de [[Hanzelijn]] in dienst, de directe verbinding tussen [[Zwolle]] en [[Lelystad Centrum]]. Hiermee wijzigt de opzet van de NoordOost. Voortaan wordt de rechtstreekse verbinding tussen [[Zwolle]] en [[Schiphol]] niet meer via [[Amersfoort]] aangeboden, maar via [[Lelystad Centrum]]. Dat heeft ook gevolgen voor de treinen uit [[Enschede]]. Bovendien wordt er niet meer gesplitst of gecombineerd, waardoor overstapknopen ontstaan in [[Zwolle]], [[Utrecht Centraal]] en [[Gouda]]. [[NS]] heeft gekozen voor het aanbieden van zo veel mogelijk rechtstreekse verbindingen, wat tot gevolg heeft dat er vier verschillende kwartieren ontstaan.
=== Eerste kwartier ===
*Leeuwarden - Zwolle - Amersfoort - Utrecht Centraal - Rotterdam Centraal ([[serie 12500]])
*Groningen - Zwolle - Almere Centrum - Schiphol - Den Haag Centraal ([[serie 700]])
*Lelystad Centrum - Amsterdam Centraal (- Schiphol - Den Haag Centraal) ([[serie 2600]])
*(Deventer -) Amersfoort - Amsterdam Centraal - Enkhuizen ([[serie 1500]])
*Utrecht Centraal - Den Haag Centraal ([[serie 2000]])
=== Tweede kwartier ===
*Enschede - Amersfoort - Schiphol ([[serie 1600]])
*Amersfoort Schothorst - Amersfoort - Utrecht Centraal - Den Haag Centraal ([[serie 11700]])
*Utrecht Centraal - Rotterdam Centraal ([[serie 2800]])
=== Derde kwartier ===
*Leeuwarden - Zwolle - Almere Centrum - Schiphol - Den Haag Centraal ([[serie 12700]])
*Groningen - Zwolle - Amersfoort - Utrecht Centraal - Rotterdam Centraal ([[serie 500]])
*Lelystad Centrum - Amsterdam Centraal (- Schiphol - Den Haag Centraal) ([[serie 2600]])
*(Deventer -) Amersfoort - Amsterdam Centraal - Enkhuizen ([[serie 1500]])
*Utrecht Centraal - Den Haag Centraal ([[serie 2000]])
=== Vierde kwartier ===
*Enschede - Amersfoort - Utrecht Centraal - Den Haag Centraal ([[serie 1700]])
*Amersfoort Schothorst - Amersfoort - Schiphol ([[serie 11600]])
*Utrecht Centraal - Rotterdam Centraal ([[serie 2800]])
=== Opmerkingen ===
*Eens per 2 uur rijdt de trein van en naar Berlijn ([[serie 140]]/[[serie 240]]) in plaats van de [[serie 1500]] tussen Deventer, Amersfoort en Amsterdam Centraal. De [[serie 1500]] rijdt dan alleen tussen Amsterdam Centraal en Enkhuizen.
*Alleen in de spits rijdt de [[serie 1500]] van en naar Deventer, op de overige uren wordt tot Amersfoort gereden
*In Zwolle is er een cross-platform overstap tussen de treinen uit hetzelfde kwartier.
*In Lelystad Centrum en Almere Centrum is er een cross-platform overstap tussen de treinen uit hetzelfde kwartier.
*In Amersfoort is er een cross-platform overstap tussen de treinen uit hetzelfde kwartier.
*In Utrecht Centraal is er een cross-platform overstap tussen de treinen uit hetzelfde kwartier. Uitzondering: de overstap van en naar de [[serie 2800]] is op Utrecht Centraal niet cross-platform, er kan wel cross-platform worden overgestapt op Gouda.
*Ten opzichte van [[dienstregeling 2012]] blijven de vertrektijden in Zwolle ongeveer gelijk. Dit betekent dat de vertrektijden in Twente en tussen Amersfoort en Schiphol ongeveer een kwartier verschuiven. Diverse stoptreinen schuiven hierdoor ook in tijd.
*In de avonduren rijden er minder treinen. De treinen uit Zwolle rijden na Lelystad Centrum door als [[serie 2600]] naar Amsterdam Centraal, Schiphol en Den Haag Centraal. Hierdoor wordt de reistijd naar Schiphol en Den Haag ongeveer 20 minuten langer. Ook rijden 's avonds de [[serie 2800]] en [[serie 2000]] niet. Vanaf welk tijdstip deze treinen niet meer rijden is nog niet bekend.
*Er zijn geen uitzonderingen meer in de spitsuren
[[Categorie:Dienstregeling]]