Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Dienstregeling entiteit Limburg 2007

4.274 bytes toegevoegd, 17 aug 2024 23:27
Wijzigingen per lijn
== Wijzigingen per 24 december 2007 ==
=== Algemeen===
* In Hasselt gaat op weekdagen na 19 uur en in het weekend een aantal streeklijnen voortaan ook enkele haltes gelegen op de Groene Boulevard bedienen. het gaat om de lijnen 1, 2, 16, 29, 36, 45, 48, 180, 18a en 20a.
 
* Omdat er in bepaalde delen van Maastricht eenrichtingsverkeer is ingevoerd, wijzigt het traject van de lijnen 45, 62, 63 en 20a lichtjes.
 
* Een aantal ritten van lijnen 11, 14, 15, 61 en 302 bedienen voortaan op schooldagen de halte ''Maaseik, Campus H&R'' in plaats van de halte ''Maaseik, Sint-Jansbergkoer''.
 
* In Ovepelt wordt de halte ''Standbeeld'' vervangen door een nieuwe halte in de Houtmolenstraat. Deze verandering heeft betrekking op de lijnen 8, 48, 307 en 18a.
 
=== Wijzigingen per lijn ===
* ''Buurtbus Peer''
Deze buurtbus wordt opgeheven. Ter vervanging kan er in Peer voortaan gebruik gemaakt worden van de belbus.
 
* [[Lijn 18 Bilzen Schuurhoven - Kanne Statieplein]]
Op weekdagen bedienen een aantal ritten voortaan ook de halte ''Zussen, Weg naar Zussen''.
 
* [[Lijn 19 Diest Station - Geel Station (-2024)]]
Deze lijn bedient voortaan de halte ''Diest, Fort Leopoldlaan''.
.
* [[Lijn 20a Maastricht Station - Hasselt Station (1954-2023)]]
Op donderdagavond wordt vanwege de koopavond in Maastricht een extra rit ingezet van Maastricht naar Hasselt. En de halte ''Mopertingen, Weg op Hees'' wordt opgeheven omdat deze niet meer bereikbaar wegens wegenwerken.
 
* [[Lijn 21a Hasselt Station - Landen Station]]
Rit 3 vertrekt op weekdagen 5 minuten vroeger aan het station van Sint-Truiden zodat er in Landen aansluiting geboden kan worden op de trein.
 
* [[Lijn 33 Genk Station - Neerpelt Station (-2024)]]
De vertrektijden van een klein aantal ritten worden met enkele minuten verschuift zodat de aansluiting met de treinen in Genk garanderen kan worden. Enkele ritten gaan op weekdagen voortaan ook de halte ''Overpelt, Ziekenhuis'' bedienen.
 
* [[Lijn 37 Waremme Gare - Heers Weg naar Waremme]]
Op schooldagen wordt er gestopt aan de halte ''Heers, Opheersstraat'' in plaats van ''Heers, Beekstraat''.
 
* [[Lijn 39b Tongeren Sint-Truiderpoort - Sint-Martens-Voeren Crutzberg]]
Deze lijn bedient voortaan ook de haltes ''Lixhe, Rue de la Montagne'' en ''Zussen, Weg naar Zussen''.
 
* [[Lijn 45 Maastricht Station - Hasselt Station (-2024)]]
Deze lijn stopt voortaan aan de halte ''Eisden, Bloemenlaan''. Wel vervallen de haltes ''Lanaken, Vertakking'' en ''Lanaken, Pietersheim''.
 
* [[Lijn 46 Genk Station - Zonhoven Halveweg]]
Enkele ritten van stoppen op schooldagen niet meer aan de halte ''Bokrijk, Weg naar Domein''.
 
* [[Lijn 63 Maastricht Station - Eisden Pauwengraaf]]
Het traject wordt gewijzigd zodat die beter is afgestemd op het nieuwe aanbod in Maasmechelen.
 
* ''Lijn 64 Eisden Bloemenlaan - Rekem OPZ''
Deze nieuwe lijn verbindt Eisden met Rekem via Maasmechelen.
* [[Lijn 65 Stokkem Koeweerd - Uikhoven Pastoor Goossenslaan]]
Deze nieuwe lijn verbindt Stokkem met Uikhoven via Maasmechelen
 
* [[Lijn 182 Hasselt Station - Achel Statie]]
De snelle ritten van lijn 18a krijgen het nieuwe lijnnummer 182. In de ochtendspits rijden vijf ritten naar Hasselt en in de middagspits rijden zes ritten naar Achel. Onderweg wordt slechts op een beperkt aantal haltes gestopt.
* [[Lijn 183 Genk Station - Neerpelt Station]]
De snelle ritten van lijn 8 krijgen het nieuwe lijnnummer 183. In de ochtendspits rijden vijf ritten in beide richtingen en in de middagspits rijden zes ritten naar Neerpelt en vijf ritten naar Genk. In elke onderweg gelegen plaats wordt op één halte gestopt.
 
* [[Lijn 184 Diest Station - Leopoldsburg Station]]
De snelle ritten van lijn 17a krijgen het nieuwe lijnnummer 184.
* [[Lijn 717 Schoot - Tessenderlo - Hulst]]
Op verzoek van de gemeente Tessenderlo zal deze belbus voortaan op weekdagen rijden tussen 07:00 en 09:00 en van maandag tot zaterdag tussen 16:00 en circa 19:00.
*''Lijn 722 Dilsen – Stokkem – Maasmechelen'''De belbus wordt met lijn 725 samengevoegd tot een nieuwe lijn 725. * ''Lijn 723 Rekem - Maasmechelen ''
Deze belbus wordt opgeheven. Rekem beschikt immers over een goede verbinding met Maasmechelen Centrum via Lijn 63. Daarnaast blijft belbus 724 Rekem bedienen.
 
* [[Lijn 725 Dilsen - Stokkem - Lanklaar - Maasmechelen]]
De bestaande belbussen 722 en 725 worden samengevoegd tot een nieuwe belbus 725. Deze belbus bedient voortaan ook Eisden, Tuinwijk ter vervanging van lijn 63 die een ander traject ging volgen.
* [[Lijn 743 Hamont - Achel]]
* [[Lijn 745 Overpelt]]
Op verzoek van inwoners is een extra halte geplaatst op de Onderwijslaan in Neerpelt ter hoogte van het rusthuis St. Jozef. Deze halte krijgt de naam ''Teutenlaan''.
 
* [[Lijn 752 Peer]]
In Peer wordt een nieuwe belbus geïntroduceerd als vervanging van de buurtbus. Op weekdagen wordt om het uur gereden tussen 7:00 en 19:00 en op zaterdag wordt om het uur gereden tussen 9:00 tot 18:00.
 
* [[Lijn H3 Godsheide Kerk - Kiewit Rietstraat]]
Deze lijn bedient voortaan ook de halte ''Kurningen, Brug Spoorweg''.
 
* [[Lijn H5 Hasselt, Station - Taxandria]]
Deze lijn bedient voortaan ook de halte ''Hasselt, Kapermolen''.
 
* [[Lijn S12 Zondagbediening Sint-Truiden]]
Deze lijn bedient op zondag voortaan ook de haltes ''Gelinden, Marsnilstraat'', ''Mechelen-Bovelingen, Dreefstraat'' en ''Biessemstraat''.
 
* [[Lijn T3 Diets-Heur Kuilenstraat - Lauw Brug]]
Het traject wordt in Diets-Heur verlengd voortaan worden ook de haltes Diets-Heur Kerk en Diets-Heur Kuilenstraat bediend.
[[Categorie:Dienstregeling De Lijn]]
[[Categorie:Entiteit Limburg]]
ap_users
8.288
bewerkingen

Navigatiemenu