Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Gebruiker:Julius/Letrecht

2.742 bytes toegevoegd, 27 jul 2024 06:57
Schoolbussen
Op 15 oktober 2022 werden de ritten naar de universiteit van lijn 50 onderbracht bij de lijnen 650 (bedient tussenhaltes) en de X650 (bedient de tussenhaltes '''niet''').
=====Verhaal=====
======Grote tekort aan bussen - door Alex Houthakker=====
Op 7 mei 2024 had ik een reservedienst, ik zat dus 8 uur te zitten bij de garage. Ik had mijn laptopje wel meegenomen zodat ik tenminste iets te doen had.
Toen ik bij de garage kwam, dronk ik wat thee en opende ik mijn laptop, maar ik was nog niet ingelogd of ik werd geroepen om een dienst te vervangen op lijn X650. Dus ik deed mijn laptop dicht en reisde naar Letrecht CS. Ik moest 2 rondjes rijden, dus ik zei tegen mezelf: het is maar 45 minuten rijden.
 
Op Letrecht CS stapten er veel scholieren in. De bus was al halfvol. Natuurlijk bij een schoolbus is het heel luid, maar vandaag leek het extra erg. Een jongen werd waarschijnlijk uitgedaagd om keihard iets te zeggen en dat deed ‘ie. Ik sprak over de intercom (wat gelukkig nog te verstaanbaar is) dat hij dat voortaan niet meer moet doen.
 
Bij de Zuidbusstation stapten er een paar mensen in en hun begonnen echt hard te praten. Ik sprak over de intercom dat ze ietsjes zachter moeten praten, maar dat deden ze niet. Ik zei dat als ze niet zachter praten moeten ze bij de volgende plek dat ik kan stoppen eruit. Toen werden ze stil.
 
De andere rit die ik moest doen liep gelukkig goed.
 
Terug bij de remise wilde ik echt graag een beetje rustig komen. En ik kon ook iets met mijn laptop doen, maar 2 uur later moest ik nog een dienst rijden, deze keer lijn 1.
Ik ben niet de beste chauffeur om trolleybussen te rijden, dus eerst vroeg ik of er iemand anders geschikter voor deze taak was. Nee, helaas was er niemand om mij te vervangen.
 
Nou, vooruit dan. Ik moest maar drie rondjes rijden. De eerste rit liep goed. De tweede was wel een erge.
 
Ik begon in Uitendorp. Mijn bus was volledig geladen en ik haalde de kabels weg van de stroom. Toen ik bij Station Appel kwam stapten er best veel mensen in. De bus was bijna vol, maar het was heel stil voor de aantal mensen die in de bus zaten. Ook daar begon het te regenen en ook niet een beetje. Bij de halte Alvan stond er een foutmelding in de systeem. Blijkbaar waren er druppels in de batterij gekomen. Ik opende snel de deuren en zei tegen iedereen dat ze uit moesten stappen vanwege een natte batterij. Daarna nam ik contact op met de centrale verkeersleiding en die zeiden dat er een andere bus de trolleybus terug gaat brengen naar de garage. Ik wachte op de volgende bus dat me naar Uitendorp bracht. Daar kon ik terug naar de garage lopen.
 
Terug bij de garage en ik ben kletsnat. Collega’s vragen wat er gebeurde en ik vertelde de verhaal. Na het vertellen ging ik proberen te negeren dat ik hartstikke nat ben en gewoon op mijn computer werken.
 
Ik had nog een uur over en gelukkig ik hoefde niet meer een rit te rijden.
===Pendelbussen===
====Pendelbuslijn 700 Auderna P+R De Pijp Zuid - Letrecht Vijl Expo Centre====
=====Info=====
5.443
bewerkingen

Navigatiemenu