Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Amstelveen Centrum

470 bytes toegevoegd, 23 jul 2024 10:58
geen bewerkingssamenvatting
{{GesSneltramhalteInfoVSneltramhalteInfo
|naam=Amstelveen Centrum
|plaats=Amstelveen
|afkorting=AVC
|metronetwerk=[[Metro van Amsterdam|Amsterdam]]
|lijn=[[Lijn 51 Amsterdam CS Centraal Station - Amstelveen Westwijk|51]]|overstap=nee|gesloten=2 3 maart 2019
}}
[[Afbeelding:Amstelveen-CentrumM51 smal.JPGpng|290px90px|thumb|right|Halte Amstelveen-Centrum, 14 juni 2010.]]
[[Afbeelding:M51 smal'''Amstelveen Centrum''' was een halte aan metro/sneltramlijn 51 in het centrum van Amstelveen, en bestond uit een eilandperron.png|90px|]]
'''Sinds 3 maart 2019 heeft lijn 51 een nieuwe route en rijdt deze komende vanuit station Amsterdam Centraal na station Amsterdam Zuid niet meer naar Amstelveen Centrum''' was , maar naar Isolatorweg. De trambaan tussen Amsterdam Zuid en Amstelveen Westwijk werd omgebouwd tot een hoogwaardige trambaan, die in 2024 verlengd is naar Uithoorn. Tijdens de ombouw werden de kruisingen bij Kronenburg, Zonnestein en Sportlaan ongelijkvloers gemaakt waarbij de trambaan verdiept komt te liggen. De haltes De Boelelaan/VU en A.J. Ernststraat werden samengevoegd tot een nieuwe halte aan metro/sneltramlijn 51 in het centrum van en de haltes AmstelveenCentrum, Marne, Gondel en bestaat uit Spinnerij werden opgeheven vanwege de nabijheid van een andere halte voor de sneltram. Bovendien werd er in de Legmeerpolder een eilandperronopstelterrein voor de trams aangelegd.
Sinds 3 maart 2019 heeft lijn 51 een nieuwe route en rijdt deze na station De sneltramhaltes werden bediend door [[Lijn 55 Amsterdam Station Zuid niet meer naar - Amstelveen, maar naar Isolatorweg. De trambaan tussen Sacharovlaan|buslijn 55]] en/of [[Lijn 5 Amsterdam Zuid en Westergasfabriek - Amstelveen Westwijk wordt omgebouwd tot een hoogwaardige trambaan, die in een later stadium zelfs wordt verlengd naar UithoornStadshart|tramlijn 5]]. Tijdens enkele weekenden en doordeweekse dagen in de ombouw worden de kruisingen bij Kronenburg, Zonnestein zomer reed ook deze tram niet en Sportlaan ongelijkvloers gemaakt waarbij de trambaan verdiept komt te liggenreed [[Lijn 45 Amsterdam Station Zuid - Amstelveen Busstation|buslijn 45]] ter vervanging. De haltes De Boelelaan/VU en A.J. Ernststraat worden samengevoegd tot een nieuwe halte en gehele renovatie duurde, exclusief de haltes Amstelveen Centrumverlenging naar Uithoorn, Marne21 maanden, Gondel en Spinnerij worden opgeheven vanwege waarvan de nabijheid van een andere halte laatste paar maanden alleen voor de sneltramtest- en opleidingsritten. Bovendien wordt er in de Legmeerpolder een opstelterrein voor Op 13 december ging [[Lijn 25 Amsterdam Station Zuid - Amstelveen Westwijk|lijn 25]] de trams aangelegdgehele vernieuwde Amstelveenlijn bedienen.
De metrohaltes worden bediend door buslijn 55 en tramlijn 5. Tijdens enkele weekenden en doordeweekse dagen zal ook deze tram niet rijden en wordt tram 5 vervangen door bus 45. De gehele renovatie zal, exclusief Op de plaats van het voormalige perron ligt sinds de ombouw een wisselverbinding om vanuit de verlening richting Westwijk naar Uithoorn, naar verwachting circa twee jaar durende halte Amstelveen Stadshart te kunnen rijden.{{HistMetroLink}}
ap_users
8.161
bewerkingen

Navigatiemenu