Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 89 Zutphen Beverbus

190 bytes toegevoegd, 16 jun 2016 13:14
geen bewerkingssamenvatting
|concessie=Achterhoek
|concessie2=Achterhoek-Rivierenland
|materieel=[[Mercedes-Benz Sprinter]], [[Optare Solo]]
|lijnsoort=Stadsbus
|stad=Zutphen
|frequentie_dal=1x/45 minuten
|frequentie_zaterdag=1x/45 minuten
 
}}
'''Lijn 89''' reed van De Born een grote lusroute door Zutphen langs allerlei belangrijke voorzieningen voor oudere inwoners.
== Geschiedenis ==
Deze lijn ontstond op een onbekend moment bij de [[GVM]] en kwam via [[Oostnet]] en [[Syntus]] bij [[Arriva]] terecht.
 
''Geschiedenis volgt t.z.t.''
Op [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2011|12 december 2010]] werden de beide losse concessie [[Concessie Achterhoek|Achterhoek]] en [[Concessie Rivierenland|Rivierenland]] samengevoegd tot de nieuwe concessie [[Concessie Achterhoek-Rivierenland|Achterhoek-Rivierenland]]. Na de aanbesteding was deze gewonnen door [[Arriva]], die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.<br>Deze lijn werd met een ongewijzigde route en dienstregeling voortgezet.
Al in 2011 werd gesproken over voortzetting van deze lijn als [[Buurtbus]], maar tot op heden is dit nog niet van de grond gekomen.<ref>[http://www.deweekkrant.nl/pages.php?page=1932683 '''Zutphense Koerier:''' VVD wil Buurt- in plaats van Beverbus]</ref> Vanaf . Op [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2014|15 december 2013]] stopte volgde dan toch het verwacht einde van de ''Beverbus'', omdat de provincie Gelderland en gemeente Zutphen stopten met de subsidie voor de [[''Beverbus]]''. Omdat het aantal passagiers bij lange na niet opwoog om de lijn rendabel te krijgen, werd deze als logisch gevolg daarvan werd deze lijn opgeheven.
{{bron|bronvermelding=<references/>}}
ap_users
90.017
bewerkingen

Navigatiemenu