Lijn BB Sliedrecht Ziekenhuis - Groot Ammers Fortuynplein
Voormalige buurtbuslijn BB | |
Vervoerder(s) | Westnederland (... - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1996) |
Regio | Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Brandwijk |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 1 juni 1996 |
Opvolger(s) | 198 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/2 uur (tot 20.00 uur) |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn BB reed van Sliedrecht via Wijngaarden, Bleskensgraaf, Molenaarsgraaf en Brandwijk naar Groot-Ammers.
Dienstregeling
- Ongeveer de helft van de ritten reed tussen Sliedrecht en Groot-Ammers. De buurtbus bood daar aansluiting op lijn 154 van en naar Utrecht.
- De eerste twee ritten van en naar Sliedrecht reden in die plaats niet langs de halte Waerthove.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Sliedrecht, Ziekenhuis | ||
Sliedrecht, Waerthove | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, Station | ||
Wijngaarden, N.H. Kerk | ||
Wijngaarden, Oosteinde | ||
Bleskensgraaf, Hofwegen | ||
Bleskensgraaf, Dorpsstraat | ||
Bleskensgraaf, Bejaardencentrum | ||
Molenaarsgraaf, Gemeentehuis | ||
Brandwijk, N.H. Kerk | ||
Groot-Ammers, Fortuynplein |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Deze lijn bleef echter ongewijzigd rijden.
Op 2 juni 1996 kreeg de buurtbus een lijnnummer toebedeeld. De buurtbus tussen Sliedrecht en Groot-Ammers ging vanaf die datum rijden onder het lijnnummer 198. De dienstregeling bleef ongewijzigd, wel werden hieraan extra ritten toegevoegd. Tussen Molenaarsgraaf en Groot-Ammers ging de lijn vanaf die datum via Ottoland en Goudriaan rijden ter vervanging van lijn 151.