Lijn 74 Groningen Centraal Station - Emmen Station (1982-1986)
Voormalige buslijn 74 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio's | West-Groningen, Oost-Groningen, Zuidoost-Drenthe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 22 mei 1982 t/m 31 mei 1986 |
Voorganger(s) | 4 |
Opvolger(s) | 74, 77 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 74 reed van Groningen via Waterhuizen, Foxhol, Martenshoek, Hoogezand, Sappemeer, Zuidbroek, Muntendam, Veendam, Wildervank, Bareveld, Stadskanaal, Musselkanaal, Valthermond, Valthe en Klijndijk naar Emmen.
Dienstregeling
- In de spitsuren reden extra ritten over deeltrajecten, waardoor gedeeltelijk een halfuursdienst werd gereden.
- Slechts enkele ritten reden via Waterhuizen en Westerbroek.
- In de avonduren eindigde de dienst op deeltrajecten al rond 20.00.
Route
Halte Route is niet compleet
| ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Emmaplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Damsterdiep | ||
Groningen, Europaweg | ||
Kolham, Rengerslaan | ||
Groningen, Groothandelscentrum | ||
Groningen, Bornholmstraat/Vervoerscentrum | ||
Groningen, Gotenburgweg | ||
Waterhuizen, Wachthuisje | ||
Westerbroek, Strating | ||
Foxhol, Rengersbrug | ||
Foxhol, Hotel De Boer | ||
Foxhol, Industrieweg | ||
Martenshoek, Spoorstraat | ||
Hoogezand, Meint Veningastraat | ||
Hoogezand, Jan Huitzingstraat | ||
Hoogezand, Beukemastraat | ||
Hoogezand, Hoofdstraat | ||
Hoogezand, Winkelhoek | ||
Sappemeer, Hoofdstraat | ||
Sappemeer, Letmaath | ||
Zuidbroek, Wachthuisje | ||
Muntendam, Wijde Blik | ||
Veendam, Sinngeslaantje | ||
Veendam, Scholthuizen | ||
Veendam, Vredenlustlaan | ||
Veendam, Ubbo Wilkensstraat | ||
Veendam, Hertenkampstraat | ||
Veendam, Busstation | ||
Veendam, Boven Westerdiep | ||
Veendam, Sint Franciscus | ||
Veendam, Nijverheisstraat | ||
Veendam, 5e Laan | ||
Wildervank, Kerk | ||
Bareveld, De Veenkoloniën | ||
Stadskanaal, Café Centrum | ||
Stadskanaal, Stationsbrug | ||
Stadskanaal, Onstwedderweg | ||
Stadskanaal, Esperantolaan | ||
Stadskanaal, Navolaan | ||
Stadskanaal, Raadhuisplein | ||
Stadskanaal, Busstation | ||
Stadskanaal, Olmenhage | ||
Stadskanaal, Cypressenhage | ||
Stadskanaal, Buinerbrug | ||
Stadskanaal, Oosterstraat 38 | ||
Stadskanaal, 1e Afdraai | ||
Stadskanaal, 2e Afdraai | ||
Stadskanaal, Eikenbos | ||
Musselkanaal, 4e Sluis | ||
Musselkanaal, Schoolstraat 119 | ||
Musselkanaal, Schoolstraat 122 | ||
Musselkanaal, Brug / 1e Exloërmond | ||
Musselkanaal, Sluisstraat 28 | ||
Musselkanaal, Klein Brugje | ||
Musselkanaal, Sluisstraat 101 | ||
Musselkanaal, Brug / 2e Exloërmond | ||
Musselkanaal, Kerkstraat | ||
Musselkanaal, Willem Diemerstraat | ||
Musselkanaal, IJzeren Klap | ||
Valthermond, Vrijheidslaan | ||
Valthe, Exloërweg | ||
Klijndijk, Lange Veldstraat | ||
Emmen, Oosting Instituut | ||
Emmen, Valtherzandweg | ||
Emmen, Haagjesweg | ||
Emmen, Baander | ||
Emmen, Postkantoor (Hoofdstraat) | ||
Emmen, Station |
Geschiedenis
Deze lijn is ontstaan in de GADO Dienstregeling 1982/1983 als opvolger voor de oude lijn 4.
Er werd toen de hele week een uurdienst gereden. Van maandag t/m vrijdag werden er in de ochtendspits en in de middag extra ritten op deeltrajecten geboden. Ook was er in de ochtend een sneldienstrit van Veendam naar Groningen en in de middag van Groningen naar Veendam. Alle deze extra ritten reden niet in de schoolvakanties.
In de GADO Dienstregeling 1983/1984 was de dienstregeling nog hetzelfde als het jaar ervoor.
In de GADO Dienstregeling 1984/1985 werd de gehele week een uurdienst gereden. Van maandag t/m vrijdag werden in de ochtendspits van Stadskanaal richting Emmen drie per uur gereden, één rit begon in Hoogezand Hoofdstraat/GADO. En vanaf Veendam richting Groningen elk half uur, hiervan was er één sneldienstrit die na Zuidbroek rechtstreeks naar Groningen reed via de rijksweg. In de middag werd vanaf Emmen een halfuursdienst gereden, de eerste tot Zuidbroek en de laatste tot Stadskanaal, de ritten daartussen de gehele route. Vanaf Groningen waren aan het eind van de middag ook enkele extra ritten, tot Stadskanaal (1x), Veendam (3x). De laatste vier avondritten vanaf Groningen reden allen tot Stadskanaal.
In de GADO Dienstregeling 1985/1986 werd van maandag t/m vrijdag in de ochtend een rit van Zuidbroek, Wachthuisje naar Groningen toegevoegd. In de middag reden twee extra ritten van Groningen naar Zuidbroek, Wachthuisje. In de avonduren reden twee ritten niet meer door van Veendam naar Stadskanaal.
Met ingang van de GADO Dienstregeling 1986/1987 werd deze lijn geknipt in Stadskanaal. Het traject tussen Groningen en Stadskanaal bleef als lijn 74 rijden en het traject tussen Stadskanaal en Emmen kreeg per die datum het nieuwe lijnnummer 77. Op beide trajecten bleven de route en dienstregeling grotendeels ongewijzigd en in combinatie met lijn 73 en doorkoppeling werd voortaan een scheve halfuursdienst tussen Stadskanaal en Emmen gereden.