Lijn 55 Maastricht Station - Margraten Burgemeester Ronckersplein
Voormalige buslijn 55 | |
Vervoerder(s) | VSL |
Regio | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Standaardstreekbus |
Periode | 24 mei 1982 t/m 27 mei 1995 |
Voorganger(s) | 13 |
Opvolger(s) | 55 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 2x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 5x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 55 reed van Maastricht via Bemelen, 't Rooth en Welsden naar Margraten.
Route
Halte | ||
Maastricht, Busstation/NS | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Oranjeplein/Koningsplein | ||
Maastricht, Scharnerweg | ||
Maastricht, Wethouder van Caldenborghlaan | ||
Maastricht, Bemelerweg/MTS | ||
Maastricht, Bemelerweg 82 | ||
Bemelen, Oude Akerstraat | ||
Bemelen, Kerk | ||
Bemelen, Oude Akerstraat/Molenweg | ||
Bemelen, Hotel Bergrust | ||
't Rooth, Gasthuis | ||
't Rooth, Driesprong | ||
Klein Welsden, Nr. 17 | ||
Klein Welsden, Vijfsprong | ||
Groot Welsden, Putberg | ||
Groot Welsden, Driesprong | ||
Margraten, Eykerweg 13 | ||
Margraten, Bernhardlaan | ||
Margraten, Kerk | ||
Margraten, Burgemeester Ronckersplein |
Geschiedenis
Op 24 mei 1982 werd ook bij de VSL de Mobilofoon geïntroduceerd. Dit systeem kan echter geen dubbele lijnnummers verwerken, daarom werd deze introductie meteen aangegrepen om de oerwoud van lijnnummers aan te pakken. De oude lijn 13 ging voortaan rijden onder het nieuwe lijnnummer 55.
In de VSL Dienstregeling 1988/1989 reden van maandag t/m vrijdag in de ochtend vier ritten naar Margraten en drie ritten naar Maastricht. 's Middags reden vijf ritten naar Margraten en vier ritten naar Maastricht. Op zaterdag reden vier ritten naar Margraten en vijf ritten naar Maastricht. Op zondag reden in beide richtingen vier ritten.
Op 31 mei 1992 werden alle ritten op zondag opgeheven vanwege de (zeer) geringe bezetting. De dorpen op deze route verloren dan ook hun busverbinding op zondag.
Vanaf 28 mei 1995 ging de lijn deel uitmaken van de nieuwe concessie Heuvelland, deze werd uitgevoerd door de nieuwe (Amerikaanse) maatschappij Vancom. Vanaf Margraten ging de lijn verder rijden naar Ingberg en Gulpen. Ook werd de lijn opgevoerd tot een normale streekbus; van maandag t/m zaterdag overdag ging de nieuwe lijn 1x/uur rijden en in de avonduren en op zondag de gehele dag 1x/2 uur.