Persoonlijke instellingen

Lijn 325 Ringlijn Ressen P+R Waalsprinter - Nijmegen Heyendaal

Uit OV in Nederland Wiki

Ga naar: navigatie, zoeken
Voormalige buslijn 325
Bekijk de huidige lijnen 325
Vervoerder(s) Breng
Concessie Arnhem Nijmegen
Materieel VDL Berkhof Ambassador
Lijnsoort Stadsbus
Formule Waalsprinter
Periode -
Frequenties
Spits 4x/uur
Dal 4x/uur
Avond reed niet
Koopavond 4x/uur
Zaterdag 4x/uur
Zondag reed niet
Koopzondag 4x/uur

Lijn 325, ook wel Waalsprinter genoemd, was een buslijn die vanaf de P+R Waalsprinter nabij Ressen via het centrum van Nijmegen naar de universiteitswijk Heyendaal en het Radboudziekenhuis reed; daar werd een rondje gemaakt alvorens terug te keren naar de P+R. Op koopavonden, zaterdagen en koopzondagen reed de bus ook en had de buslijn z'n keerpunt in het centrum van Nijmegen.

Routekaart Waalsprinter

Route

  Halte  
Ressen, P+R Waalsprinter  
Lent, PMS/Laauwikstraat  
 
Nijmegen, Museum Het Valkhof  
Nijmegen, Kelfkensbos  
Nijmegen, Hertogplein (ri. UMC)  
Nijmegen, Universiteit Oostzijde  
Nijmegen, Erasmusgebouw  
Nijmegen, Bestuursgebouw  
Nijmegen, Tandheelkunde  
Nijmegen, UMC Sint Radboud  
Nijmegen, HAN  
Nijmegen, Hertogplein  
Nijmegen, Kelfkensbos (ri. Ressen)  
Nijmegen, Museum Het Valkhof  
 
Lent, PMS/Laauwikstraat  
Ressen, P+R Waalsprinter  

Geschiedenis lijn 325

Lijn 325 is in september van 2007 voor het eerst gaan rijden. In eerste instantie als proef die werd gefinancierd door het ministerie van Verkeer en Waterstaat, Provincie Gelderland en de Stadsregio Arnhem-Nijmegen. Na een proefperiode van een half jaar is er een definitieve financiering tot 13 december 2009 gevonden. Vanaf dat moment is De Waalsprinter onderdeel van de Concessie Arnhem Nijmegen

Lijn 325 werd verzorgd door Hermes. Per 13 december 2009 werd de exploitatie voorgezet onder de naam Breng.

Vanaf 4 juli 2010 ging lijn 325 ook in Lent stoppen bij de halte PMS/Laauwikstraat. De frequentie werd tussen 9:30 en 16:00 verlaagd naar 1x per 20 minuten in plaats van 1x per 15 minuten.

Tot 22 augustus 2010 reden de ritten in de ochtend tot 9:30 alleen tot de halte Nijmegen, HAN en niet terug naar Ressen. Per 29 augustus reden alle ritten vanuit Nijmegen Heyendaal terug naar Ressen. Met de introductie van de RijnWaalSprinter veranderde de frequentie van de Waalsprinter wederom. Vanaf die datum reed de bus elk kwartier; doordeweeks in het dal dus weer even vaak als voor 4 juli. In de overige uren ging de frequentie omlaag. Voorheen werd in de spits en op koopavonden, zaterdagen en koopzondagen 6x per uur gereden.

Op 11 december 2011 werd lijn 325 omgezet tot een spitslijn en ging de bus vanaf Ressen doorrijden naar Bemmel. De bus reed alleen in de spitsrichting en niet in vakantieperiodes. De ritten die als winkelpendel fungeerden zouden onder het nieuwe lijnnummer lijn 125 gaan rijden.