Lijn 28 Doetinchem Station - Gendringen Kerkplein
Buslijn 28 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea LLE-120 |
Rijdt sinds | 11 december 2011 |
Voorganger(s) | 28 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Avond (weekend) | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur (middag) |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 28 rijdt van Doetinchem via Etten en Ulft naar Gendringen.
Dienstregeling
- Op zaterdag rijdt deze lijn alleen tussen circa 13:00 en 18:00.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Achterhoek-Rivierenland is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en dus binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 0,96 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34% korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,63. De korting geldt automatisch voor mensen die 65 jaar of ouder zijn en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar. Deze groepen krijgen bij het reizen met een persoonlijke OV-chipkaart 34% leeftijdskorting. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt een kilometertarief, dat afhankelijk is van de afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
1 gold tot 1 juli | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoop
Voorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen
|
Route
Halte | ||
![]() |
Doetinchem, Station | |
![]() |
Doetinchem, Watertoren | |
![]() |
Doetinchem, McDonald's | |
![]() |
Etten, Slingerparallel | |
![]() |
Ulft, Riezenweg | |
![]() |
Ulft, Kerk Ulft Noord | |
![]() |
Ulft, Thorbeckestraat | |
![]() |
Ulft, DRU Industriepark | |
![]() |
Ulft, Debbeshoek | |
![]() |
Ulft, Berghseweg | |
![]() |
Ulft, Wesenthorstlaan | |
![]() |
Gendringen, Rijnweg | |
![]() |
Gendringen, Kerkplein |
Geschiedenis
Op 11 december 2011 werd de route van lijn 28, komende vanuit Gendringen, ingekort tot het station. Doorgaande reizigers naar De Huet konden voortaan overstappen op lijn 22, maar niet meer op zondag. Bovendien ging lijn 28 voortaan via een snelle route rijden over de Slingerparallel, reizigers vanuit Gaanderen konden gebruik maken van lijn 40.
Vanaf 14 december 2014 ging de lijn voortaan door Ulft rijden in plaats van buitenom over de Berghseweg. Hierdoor ging deze lijn stoppen bij de Debbeshoek en de DRU, de halte De Rieze werd daarbij vervangen door de halte Riezenweg. Voorts werd de frequentie in de spitsuren verhoogd naar 4x/uur, uitsluitend buiten de schoolvakanties. In de schoolvakanties bleef de frequentie gehandhaafd op een halfuurdienst.
Halte | ||
![]() |
Ulft, Berghseweg | |
![]() |
Ulft, De Rieze | |
![]() |
Etten, Slingerparallel |
Op 9 december 2018 werd de frequentie op zaterdagochtend tot circa 12:00 teruggebracht naar 1x per uur vanwege de geringe bezetting. Daarnaast werd van maandag- t/m vrijdagavond voortaan een halfuursdienst aangeboden naar Gendringen in combinatie met lijn 428.
Op 15 december 2019 werd de lijnvoering aangepast. Op zaterdag overdag wordt alleen nog gereden tussen circa 13:00 en 18:00, op zaterdagavond en zondag de gehele dag kwamen alle ritten te vervallen. Als vervanging rijdt lijn 428 dan in beide richtingen tussen Doetinchem en Gendringen (Dinxperlo) met een frequentie van 1x per uur op zaterdag en zondag de gehele dag.