Lijn 14 Amsterdam, Station Sloterdijk - Centraal Station (1960-1974)
Voormalige buslijn 14 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Regio | Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | CSA I en ouder |
Periode | 10 januari 1960 t/m 31 december 1974 |
Voorganger(s) | 14 |
Opvolger(s) | 33 |
Frequenties
| |
Spits | 6-10x/uur |
Dal | 8x/uur |
Avond | 4-5x/uur |
Zaterdag | 4-8x/uur |
Zondag | 4-6x/uur |
(Lijnkleur wordt bij buslijnen nooit getoond)
Lijn 14 reed van station Amsterdam Sloterdijk via Bos en Lommer en het Centrum naar station Amsterdam CS.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Haarlemmerweg | ||
Amsterdam, Wiltzanghlaan | ||
Amsterdam, Bos en Lommerweg | ||
Amsterdam, De Rijpstraat | ||
Amsterdam, Bestevaêrstraat | ||
Amsterdam, Markthallen | ||
Amsterdam, Frederik Hendrikstraat | ||
Amsterdam, Rozengracht | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Voorburgwal | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Centraal Station |
Geschiedenis
In 1960 ging lijn 14 geheel over de Admiraal De Ruyterweg rijden.
In de dienstregeling 1967 werd gereden met genoemde frequenties.
Per 1 januari 1975 werd lijn 14 opgenomen in lijn 33.