Lijn 8 Rotterdam, Spangen - Kleiweg
Tramlijn 8 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Rail Rotterdam |
Lijnsoort | Tram |
Stadsdienst | Rotterdam |
Materieel | Citadis |
Rijdt sinds | 10 december 2006 |
Voorganger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur |
Dal | 6x/uur |
Dal (vakantie) | 4x/uur |
Avond | 3x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 8 rijdt van de RET-stalling aan de Kleiweg via Station Noord, Oude Noorden, Centraal Station, het centrum, Schiemond, Delfshaven en het Marconiplein naar Spangen.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Spartastraat | ||
Rotterdam, Huygensstraat | ||
Rotterdam, P.C. Hooftplein | ||
Rotterdam, Marconiplein | ||
Rotterdam, Zeilmakersstraat | ||
Rotterdam, Van Duylstraat | ||
Rotterdam, Delfshaven | ||
Rotterdam, Spanjaardstraat | ||
Rotterdam, Schiemond | ||
Rotterdam, Oostkousdijk | ||
Rotterdam, Pieter de Hoochweg | ||
Rotterdam, Euromast/Erasmus MC | ||
Rotterdam, Kievitslaan | ||
Rotterdam, Vasteland | ||
Rotterdam, Leuvehaven | ||
Rotterdam, Beurs | ||
Rotterdam, Lijnbaan | ||
Rotterdam, Kruisplein | ||
Rotterdam, Rotterdam Centraal | ||
Rotterdam, Weena | ||
Rotterdam, Pompenburg | ||
Rotterdam, Meent | ||
Rotterdam, Noorderbrug | ||
Rotterdam, Zaagmolenbrug | ||
Rotterdam, Zwaanshals | ||
Rotterdam, Benthuizerstraat | ||
Rotterdam, Soetendaalseweg | ||
Rotterdam, Station Noord | ||
Rotterdam, Kootsekade | ||
Rotterdam, Bergpolderplein | ||
Rotterdam, Kleiweg RET |
Geschiedenis
Op 10 december 2006 kreeg lijn 8 een behoorlijke routewijziging: voortaan werd niet meer via het Oude Noorden naar het Oostplein gereden, maar via de Linker Rottekade en Station Noord naar de Kleiweg gereden.
Hiermee is deze route vrijwel gelijk aan de route die van 1967 tot en met 2000 door lijn 6 werd bereden.
De vorige tramlijn 8 had een andere route. Vanaf 2 september 1967 vormde lijn 8 de verbinding tussen de Koemarkt in Schiedam en de Laan van Nooitgedacht in Kralingen. Een groot deel van de toen opgeheven lijn 17 werd hierin opgenomen. Na de opening van de Calandlijn in 1982 werd lijn 8 ingekort tot NS-station Blaak en opgeheven op 26 april 1986.