Lijn 70 Hilversum Station - Amersfoort Torenstraat
Voormalige buslijn 70 | |
Vervoerder(s) | Tensen (1973 - 1980), Centraal Nederland (1973 - 1994), Midnet (1994 - ...) |
Regio's | Gooi- en Vechtstreek, Oost-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 10 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer, kerst) |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 70 reed van Hilversum via Lage Vuursche en Soest naar Amersfoort.
Dienstregeling
- In de ochtendspits, buiten de zomer- en kerstvakantie, reden twee extra ritten van Soestdijk Noord naar Amersfoort Station.
Route(s)
Route van 1973 t/m 1980
Route is niet compleet
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Hoge Vuurscheweg | ||
Baarn, Station | ||
Soestdijk, Nieuwerhoek | ||
Soest, Molenstraat/Nieuweweg | ||
Soest, Zuid | ||
Soest, Garage Tensen | ||
Amersfoort, Birkhoven | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Hellestraat |
Route van 1980 t/m 1985
Route is niet compleet
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Lage Vuursche, Kievitsdal | ||
Soest, Colenso | ||
Soest, Nieuwerhoek | ||
Soest, Smitsweg | ||
Soest, Busstation Zuid | ||
Amersfoort, Birkhoven | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Postkantoor |
Route van 1985 t/m medio 1993
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Groest | ||
Hilversum, Sint-Vituskerk (tot 1992: Emmastraat/Langestraat) | ||
Hilversum, Hollandselaan | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Hilversum, Oostereind | ||
Hilversum, Surinamelaan | ||
Lage Vuursche, Monnikenberg/Viaduct A27 | ||
Lage Vuursche, Kievitsdal | ||
Lage Vuursche, Hoge Vuurscheweg | ||
Baarn, De Roskam | ||
Baarn, Bosbad | ||
Baarn, Roosterbos | ||
Soest, Colenso | ||
Soest, Koninginnelaan | ||
Soest, Schaepmanstraat | ||
Soest, Vinkenweg (vanaf 1992) | ||
Soest, Schrikslaan | ||
Soest, Dorresteinweg | ||
Soest, Nijverheidsweg | ||
Soest, Jan de Rooijstraat | ||
Soest, Koningsweg | ||
Soest, Spinet | ||
Soest, Gemshoorn | ||
Soest, Winkelcentrum Overhees | ||
Soest, Choristenpad | ||
Soest, Isaacstraat | ||
Soest, Varenstraat | ||
Soest, Veenbesstraat | ||
Soest, Haverweerd | ||
Soest, Weegbreestraat | ||
Soest, Raadhuisplein | ||
Soest, Albert Cuyplaan | ||
Soest, Molenschot | ||
Soest, St. Josephstraat | ||
Soest, Smitsweg | ||
Soest, Eigendomweg | ||
Soest, Winkelcentrum Soest-Zuid | ||
Soest, Busstation Zuid | ||
Soest, Winkelcentrum Soest-Zuid | ||
Soest, Van Lenneplaan | ||
Soest, De Birkt | ||
Soest, Zandlaan | ||
Amersfoort, Soesterweg | ||
Amersfoort, Dierenpark | ||
Amersfoort, Daam Fockemalaan | ||
Amersfoort, De Terp | ||
Amersfoort, Dr. Abraham Kuyperlaan | ||
Amersfoort, Gymnasium | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Zonnehof | ||
Amersfoort, Postkantoor |
Route van medio 1993 t/m ...
Route is niet compleet
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Lage Vuursche, Kievitsdal | ||
Soest, Soestdijk Noord | ||
Soest, Winkelcentrum Overhees | ||
Soest, Raadhuisplein | ||
Soest, Station Zuid | ||
Amersfoort, Dierenpark | ||
Amersfoort, Station | ||
Amersfoort, Hellestraat |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse & Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 10 werd vernummerd naar lijn 70. De exploitatie van de nieuwe lijn lag zowel bij Centraal Nederland als bij Tensen.
Op 17 oktober 1976 werd de frequentie van de ritten Amersfoort - Baarn verlaagd naar een 2-uursdienst. Het gevolg hiervan was dat het ene uur wel een halfuursdienst gereden werd tussen Amersfoort en Soest en het andere half uur een gat van 60 minuten kwam te vallen.
Op 1 januari 1980 werd het familiebedrijf Tensen verkocht aan de NS, die zo langzameraanhand alle kleine vervoerders had opgeslokt. Het voormalige vervoersgebied werd opgedeeld onder de streekvervoer, waardoor Centraal Nederland het alleenrecht had in de regio Soest. Alle ritten werden voortaan gereden onder Centraal Nederland.
Op 13 oktober 1980 werden de ritten die komende vanaf Amersfoort tot station Baarn reden, ondergebracht bij een nieuwe lijn 72. Hierdoor ging de frequentie op het hele traject omlaag naar 1x/uur, op het gezamenlijke traject bleef men wel een halfuursdienst rijden. In de routes vonden geen wijzigingen plaats.
Vanaf 2 juni 1985 ging deze lijn in Soest via de woonwijk Overhees rijden i.p.v. de Nieuwerhoek. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Vanaf 31 mei 1987 ging de lijn in de avonduren nog maar 1x per 2 uur over het hele traject rijden vanwege de geringere bezetting.
Op 29 mei 1994 werd en reorganisatie afgerond binnen de VSN-groep; het volledige vervoersgebied van de VAD werd samengevoegd met het oostelijk deel van Centraal Nederland en de vestiging Nieuwegein van Westnederland, waarmee de nieuwe vervoersmaatschappij Midnet ontstond. In de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.
Vanaf 28 mei 1995 ging deze lijn op donderdagavond, koopavond in Amersfoort, tussen Amersfoort en Soest elk half uur rijden tot circa 21:30. Deze ritten reden in Soest een afwijkende route naar het eindpunt Nijverheidsweg. Daarnaast werd per diezelfde datum een speciale zomerdienstregeling geïntroduceerd vanwege de geringere bezetting; voor deze lijn hield dat in, dat de lijn van ongeveer half juli tot begin september de hele week via de zondagroute ging rijden en hierdoor wijzigden de vertrek- en aankomsttijden met wel 10 minuten.