Lijn 640 Antwerpen Rooseveltplaats - Brecht Station Noorderkempen
Voormalige buslijn 640 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Jonckheere Transit 2000G Van Hool New AG300 Van Hool A600 |
Periode | 1 september 2012 t/m 9 december 2017 |
Voorganger(s) | 640 |
Opvolger(s) | 436, 640 |
Frequenties
| |
Spits | 1-6x/uur |
Dal | 1-4x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-3x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 640 reed van Antwerpen via Merksem, Brasschaat, Wuustwezel en Loenhout naar Brecht.
Dienstregeling
- In de spits werd tot wel 6x/uur gereden in de spitsrichting. De meeste ritten reden dan van en naar Brasschaat of Loenhout; Brecht werd dan slechts 1x/uur of soms 2x/uur bediend.
- In de spitsuren reden er enkele ritten via Gooreind Dorp en één rit in de middagspits begon bij het college in Brasschaat.
- In de daluren werd 4x/uur vanaf Antwerpen gereden, waarvan 2x/uur naar Brasschaat werd gereden, 1x/uur naar Wuustwezel en 1x/uur naar Brecht.
- Op zaterdag werd 3x/uur vanaf Antwerpen gereden, waarvan 2x/uur naar Brasschaat werd gereden en 1x/uur naar Brecht.
- Op zondag en in de avonduren werd 2x/uur vanaf Antwerpen gereden, waarvan 1x/uur naar Brasschaat werd gereden en 1x/uur naar Brecht.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Sint-Jansplein | ||
Antwerpen, Noorderplaats | ||
Antwerpen, IJzerlaan | ||
Antwerpen, Noorderbrug | ||
Antwerpen, Straatsburgdok | ||
Antwerpen, Noorderlaan | ||
Antwerpen, Station Luchtbal | ||
Merksem, Laarbekestraat | ||
Merksem, De Vlaschaardstraat | ||
Merksem, Ryenlanddreef | ||
Merksem, Overhout | ||
Merksem, Frans Adriaenssensstraat | ||
Merksem, Laaglandlaan | ||
Merksem, De Biezen | ||
Merksem, Ringlaan | ||
Merksem, P+R Merksem | ||
Merksem, Kapelsesteenweg | ||
Brasschaat, Oudstrijderslei | ||
Brasschaat, Voshollei | ||
Brasschaat, Plataandreef | ||
↓ | Brasschaat, Sint-Michielscollege | |
Brasschaat, Beekstraat | ||
Brasschaat, Donk Kerk | ||
Brasschaat, Zegersdreef | ||
Brasschaat, Doctor Roosensplein | ||
Brasschaat, Kerk Bredabaan | ||
Brasschaat, Door Verstraetelei | ||
Brasschaat, Prins Kavellei | ||
Brasschaat, Torenhof | ||
Brasschaat, Pauwelslei | ||
Brasschaat, Bethaniëlei | ||
Brasschaat, Wipstraat | ||
Brasschaat, Maria Ter Heide Kerk | ||
Brasschaat, Sint-Jobsteenweg | ||
Brasschaat, Struikenlaan | ||
Wuustwezel, Koersdreef | ||
Wuustwezel, Kochdreef | ||
Wuustwezel, Bosduinstraat | ||
Wuustwezel, De Vennekens | ||
Wuustwezel, Gooreind Dorp | ||
Wuustwezel, Verellenlaan | ||
Wuustwezel, Klooster | ||
Wuustwezel, Martendijk | ||
Wuustwezel, Beersgat | ||
Wuustwezel, Kouterstraat | ||
Wuustwezel, Dorp | ||
Wuustwezel, Guido Gezellelaan | ||
Wuustwezel, Voetbalplein | ||
Wuustwezel, Stelplaats | ||
Loenhout, Donkweg | ||
Loenhout, Steenweg Neerven | ||
Loenhout, Bareelstraat | ||
Loenhout, Kerk | ||
Loenhout, Begraafplaats | ||
Loenhout, Weehagenweg | ||
Brecht, Sint-Lenaartsebaan | ||
Brecht, Oude Veldstraat | ||
Brecht, Weemersweg | ||
Brecht, Biest | ||
Brecht, Bethovenstraat | ||
Brecht, Station Noorderkempen |
Geschiedenis
Wegens een tekort aan chauffeurs bij De Lijn Antwerpen worden veel ritten gereden door Autocars de Polder sinds september 2017.
Vanaf 1 september 2012 werden de ritten die tot Loenhout rijden, doorgetrokken naar station Noorderkempen. Bovendien werd de route in Merksem aangepast.
Op 10 december 2017 werd lijn 640 ingekort tot Loenhoet. Het traject tussen Loenhout en Brecht werd voortaan verzorgd door lijn 436.