Lijn 37 Zwolle Station - Ommen Station
Voormalige buslijn 37 | |
Vervoerder(s) | Salland (1946 - 1976), VAD (1976 - 1981) |
Regio | Salland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1946 t/m 30 mei 1981 |
Opvolger(s) | 137 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 37 reed van Zwolle via Dalfsen en Oudleusen naar Ommen. Tussen Zwolle en Dalfsen zijn de routes van lijn 37 en 38 (Zwolle-Ommen via Vilsteren) in de loop der jaren enkele malen omgewisseld. De routes liepen:
- ten zuiden van de Vecht, via Herfte, Wijthmen, Hoonhorst en Emmen, en
- ten noorden van de Vecht, via Berkum en Ankum
Voor 1970 werden door Autobusdienst-onderneming Salland andere lijnnummers gebruikt.
Route via Herfte
Halte | ||
Zwolle, Station | ||
Zwolle, van Karnebeekstraat | ||
Zwolle, Ziekenhuis de Weezenlanden | ||
Zwolle, Schuurmanstraat | ||
Zwolle, Hanekamp | ||
Zwolle, Rhijnvis Feithlaan | ||
Zwolle, Brink | ||
Zwolle, Rhijnvis Feithlaan | ||
Zwolle, Wipstrikkerallee | ||
Zwolle, Herenweg | ||
Herfte, Kuyerhuislaan | ||
Herfte, Overweg NS | ||
Herfte, Buitenschool | ||
Wijthmen, Eierweg | ||
Wijthmen, Erve Kroes | ||
Wijthmen, Poppenallee | ||
Marshoek, Mataram | ||
Marshoek, Marshoekersteeg | ||
Emmen, Emmen | ||
Hoonhorst, Klapvoortweg | ||
Hoonhorst, Kerk | ||
Hoonhorst, Klapvoortweg | ||
Emmen, Emmerweg | ||
Dalfsen, Overweg NS | ||
Dalfsen, Kruispunt NS | ||
Dalfsen, Kerkplein | ||
Dalfsen, Wilhelminastraat | ||
Dalfsen, Brethouwerstraat | ||
Dalfsen, Polhaar Oost | ||
Dalfsen, Gerner | ||
Dalfsen, Hessenweg | ||
Oudleusen, Welsummerweg | ||
Oudleusen, Dommelerdijk | ||
Oudleusen, Wolfkamp | ||
Oudleusen, De Vechtstroom | ||
Varsen, Jutten | ||
Varsen, Geerts | ||
Varsen, Varsenerdijk | ||
Ommen, Dikkersstraat | ||
Ommen, Smitstraat | ||
Ommen, Julianastraat | ||
Ommen, Hotel Stegeman | ||
Ommen, de Schammelte | ||
Ommen, Station |
Route via Ankum
Halte | ||
Zwolle, Station | ||
Zwolle, van Karnebeekstraat | ||
Zwolle, Ziekenhuis de Weezenlanden | ||
Zwolle, Schuurmanstraat | ||
Zwolle, Hanekamp | ||
Zwolle, Rhijnvis Feithlaan | ||
Zwolle, Brink | ||
Zwolle, Thomas à Kempisstraat | ||
Zwolle, Meppelerstraatweg | ||
Zwolle, De Vrolijkheid | ||
Berkum, Campherbeeklaan | ||
Berkum, De Toerist | ||
Berkum, Kranenburgweg | ||
Bese, Overweg NS | ||
Bese, De Broekhuizen | ||
Ankum, Het Roode Hert | ||
Ankum, School | ||
Dalfsen, Hessenweg | ||
Dalfsen, Gerner | ||
Dalfsen, Polhaar Oost | ||
Dalfsen, Brethouwerstraat | ||
Dalfsen, Wilhelminastraat | ||
Dalfsen, Kerkplein | ||
Dalfsen, Rondweg | ||
Dalfsen, Gerner | ||
Dalfsen, Hessenweg | ||
Oudleusen, Welsummerweg | ||
Oudleusen, Dommelerdijk | ||
Oudleusen, Wolfkamp | ||
Oudleusen, De Vechtstroom | ||
Varsen, Jutten | ||
Varsen, Geerts | ||
Varsen, Varsenerdijk | ||
Ommen, Dikkersstraat | ||
Ommen, Smitstraat | ||
Ommen, Julianastraat | ||
Ommen, Hotel Stegeman | ||
Ommen, de Schammelte | ||
Ommen, Station |
Geschiedenis
Deze lijn werd reeds eind jaren '40 door de Salland gereden.
Tot eind jaren '60 werd in Ommen een kortere route, via Vechtstraat en Varsenerdijk, gereden. De haltes Dikkerstraat, Smitstraat en Julianastraat werden nog niet aangedaan. Op de Varsenerdijk, bij de Markt, was een bushalte.
Op 31 mei 1981 werd bij de VAD de Mobilofoon in gebruik genomen. Dit systeem kon binnen één grote regio maar één lijnnummer herkennen, daarom werd het lijnnummer op die datum gewijzigd naar 137. In de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.