Lijn 33 Amsterdam Van Musschenbroekstraat - Hilversum Station
Voormalige buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | NBM |
Regio's | Amsterdam, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1961 t/m 26 mei 1967 |
Opvolger(s) | 33, 36, 37, 38 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 33 reed van Amsterdam via Diemen, Muiden, Jan Tabak, Crailo en Laren naar Hilversum.
Dienstregeling
- In de zeer late avond en op zondagochtend vroeg werd slechts 1x per uur gereden tussen Amsterdam en Laren.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Van Musschenbroekstraat | ||
Diemen, Centrum | ||
Muiden, Rijksstraatweg | ||
Muiderberg, Googhweg/Viaduct | ||
Naarden, Thierensweg | ||
Naarden, Jan Tabak | ||
Crailoo, Crailoo | ||
Laren, Station | ||
Hilversum, Erfgooiersplein | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 27 mei 1967 werd de route beperkt tot Laren. Doorgaande reizigers naar Hilversum moesten voortaan overstappen op de nieuwe buslijnen 37 en 38, de overstaptijd tussen beide lijnen bedroeg echter 20 minuten. Op het overgebleven traject Amsterdam - Laren bleef de route ongewijzigd, maar werd de frequentie teruggebracht naar een uurdienst de gehele week. De vervallen ritten werden opgenomen in lijn 36.