Lijn 319 Amsterdam Centraal Station - Landsmeer Vogelwikkestraat
Buslijn 319 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Waterland |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | Scania Omnilink |
Rijdt sinds | 17 augustus 2014 |
Voorganger(s) | 124 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur (kerst, zomer) |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 319 rijdt van Amsterdam naar Landsmeer.
Dienstregeling
- Het Buikslotermeerplein wordt alleen bediend na 20:30 uur en door de eerste twee ritten die op zaterdag naar Amsterdam rijden.
- In de avonduren wordt vanaf circa 20:00 uur 2x/uur gereden.
- Op zaterdag wordt tot circa 8:30 uur 2x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, CS IJzijde | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Buikslotermeerplein | ||
Landsmeer, Zuideinde 90 | ||
Landsmeer, Luyendijk | ||
Landsmeer, Van Beekstraat | ||
Landsmeer, Raadhuisstraat | ||
Landsmeer, Roerdompstraat | ||
Landsmeer, Goudpluvier | ||
Landsmeer, Fuutstraat | ||
Landsmeer, Zwanebloemweg | ||
Landsmeer, Vogelwikkestraat |
Geschiedenis
Door de te scherpe inschrijving van EBS tijdens de aanbesteding van de concessie Waterland leed het bedrijf flink verlies op de bestaande lijnvoering. Daarom kwam per 17 augustus 2014 een geheel nieuwe dienstregeling uit, waarin enerzijds bezuinigingen werden doorgevoerd op zwakkere lijnen, maar anderzijds op drukkere lijnen uitbreidingen plaatsvonden. De verbinding Amsterdam - Landsmeer kreeg vanaf die datum R-Netstatus. Lijn 124 werd vernummerd naar 319. De frequentie ging hierbij omhoog naar 6x/uur in de spitsuren en 4x/uur in de daluren en op zaterdag. In tegenstelling tot voorheen gingen de ritten na 20:30 via het Buikslotermeerplein rijden.