Lijn 28 Den Haag Centraal Station - Voorburg Station
Voormalige buslijn 28 | |
Vervoerder(s) | HTMbuzz |
Concessie | Haaglanden Stad (2013-2019) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Den Haag |
Materieel | MAN Lion's City CNG |
Periode | 30 januari 2017 t/m 8 december 2018 |
Voorganger(s) | 28 |
Opvolger(s) | 28 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 28 reed van Den Haag Centraal Station via de Binckhorst, Voorburg, Laan van NOI en het Beatrixkwartier weer terug naar Den Haag Centraal Station.
Dienstregeling
- In de ochtendspits werd vanaf het Centraal Station via de Zonweg naar Voorburg gereden, vanaf daar werd via station Laan van NOI naar het Centraal Station gereden.
- In de middagspits werd vanaf het Centraal Station via station Laan van NOI naar Voorburg gereden, vanaf daar werd via de Zonweg naar het Centraal Station gereden.
Route
Halte | ||
Den Haag, Centraal Station | ||
Den Haag, Weteringkade | ||
Den Haag, Poolsterstraat | ||
Den Haag, Wegastraat | ||
Den Haag, Zonweg | ||
Den Haag, Melkwegstraat | ||
Den Haag, Saturnusstraat | ||
Den Haag, Maanweg | ||
Voorburg, Station | ||
Voorburg, Laan van Heldenburg | ||
Voorburg, Rozenboomlaan | ||
Voorburg, Koningin Julianaplein | ||
Voorburg, Spinozalaan | ||
Voorburg, Monseigneur van Steelaan | ||
Voorburg, Bruijnings Ingenhoeslaan | ||
Den Haag, Station Laan van NOI | ||
Den Haag, Prinses Marijkestraat | ||
Den Haag, Juliana van Stolberglaan | ||
Den Haag, Centraal Station |
Geschiedenis
Op 30 januari 2017 werd de dienstregeling van lijn 28 gewijzigd. Deze lijn ging als ringlijn rijden, waarbij in de ochtendspits vanaf Den Haag Centraal via de Binckhorst, Voorburg Station en het Beatrixkwartier weer terug naar Den Haag Centraal wordt gereden. In de middagspits wordt de route andersom gereden: vanaf Den Haag Centraal wordt dan via het Beatrixkwartier, Voorburg Station en de Binckhorst weer terug gereden naar Den Haag Centraal.
Met ingang van 9 december 2018 werd lijn 28 via het Gemeentemuseum verlengd naar het Zuiderstrand. Op het nieuwe traject ging lijn 28 dagelijks rijden, terwijl tussen het Centraal Station en Voorburg als vanouds alleen tijdens de spitsuren zou worden gereden. Op dit traject zou voortaan in beide richtingen via de Binckhorst gereden gaan worden, waarmee het traject via Laan van NOI kwam te vervallen. Daarnaast ging lijn 28 als eerste Haagse buslijn met elektrische bussen rijden.