Lijn 27 Arnhem Centraal Station - Enschede Centraal (1981-1986)
Voormalige buslijn 27 | |
Vervoerder(s) | GSM |
Regio's | Arnhem Nijmegen, Achterhoek, Twente |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1981 t/m 31 mei 1986 |
Voorganger(s) | 17 |
Opvolger(s) | 26, 27 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 27 was een buslijn die van Arnhem via Lathum, Giesbeek, Angerlo, Doesburg, Drempt, Hoog Keppel, Laag Keppel, Doetinchem, Slangenburg, Westendorp, Varsseveld, Harreveld, Lichtenvoorde, Lievelde, Groenlo, Eibergen en Haaksbergen naar Enschede reed.
Dienstregeling
- Van maandag t/m vrijdag overdag tussen Doetinchem en Groenlo elk half uur gereden.
- 's Avonds en in het weekend werd eenmaal per uur tussen Doesburg en Groenlo gereden.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
↑ | Arnhem, Willemsplein | |
↓ | Arnhem, Vpl. Rotonde | |
Arnhem, v. Muylwijkstraat | ||
Arnhem, Velperpoort | ||
Arnhem, Hoflaan | ||
Arnhem, Raapopseweg | ||
Arnhem, Huygenslaan | ||
Arnhem, Oude Velperweg | ||
Arnhem, Station Presikhaaf | ||
Arnhem, Dongestraat | ||
Arnhem, IJssellaan | ||
Arnhem, Lange Wal | ||
Arnhem, Winkelcentrum | ||
Arnhem, Keulseslag | ||
Arnhem, Middachtensingel | ||
Lathum, Oprit Snelweg | ||
Lathum, Rijdersbosweg | ||
Lathum, Kerkstraat | ||
Giesbeek, Groenestraat | ||
Giesbeek, Zwalmstraat | ||
Giesbeek, Tutenburgsestraat | ||
Angerlo, Gemeentehuis | ||
Angerlo, Wielbergen | ||
Angerlo. 't Klooster | ||
Doesburg, Beinum | ||
Doesburg, Koppelweg | ||
Doesburg, h. Looyersweg | ||
Doesburg, Gouden Regenstraat | ||
Doesburg, Sportpark | ||
Doesburg, N.H. Kerk | ||
Drempt, De Braamberg | ||
Hoog Keppel, Burg. Vrijlandweg | ||
Laag Keppel, Weg n. Hoog Keppel | ||
Laag Keppel, 't Smaaleke | ||
Laag Keppel, G. Leeuw | ||
Langerak, Manége | ||
Langerak, IJzergieterij | ||
Doetinchem, Den Ooiman | ||
Doetinchem, 2e Loolaan | ||
Doetinchem, Busstation | ||
Doetinchem, Albert Heijn | ||
Doetinchem, Raadhuisstraat | ||
Doetinchem, Sint Jozef Ziekenhuis | ||
Doetinchem, Klompenfabriek | ||
Doetinchem, Zuivelweg | ||
Doetinchem, Wiltinksbrug | ||
Doetinchem, Benninksmolen | ||
Doetinchem, Boerderij Beks | ||
Slangenburg, Smederij Haank | ||
Slangenburg, De Wiemelink | ||
Slangenburg, Weg naar Halle | ||
Slangenburg, Kasteel Slangenburg | ||
Slangenburg, Abdij | ||
Slangenburg, Bouwhuisbrug | ||
Slangenburg, Pinnedijk | ||
Westendorp, Zaaltjesdijk | ||
Westendorp, Boesvelderdijk | ||
Westendorp, Café De Vos | ||
Varsseveld, Tandem | ||
Varsseveld, Bijvanckstraat | ||
Varsseveld, Rublo | ||
Varsseveld, De Brie | ||
Varsseveld, Den Es | ||
Varsseveld, Gemeentehuis | ||
Varsseveld, Zwembad | ||
Varsseveld, Arends | ||
Varsseveld, Olde Wehme | ||
Varsseveld, Oude Tol | ||
Varsseveld, Kruisweg | ||
Radstake, Radstake | ||
Harreveld, Molen | ||
Harreveld, Harreveld | ||
Harreveld, Tolbrug | ||
Lichtenvoorde, Olieslager | ||
Lichtenvoorde, Ludgerusschool | ||
Lichtenvoorde, Gemeentehuis | ||
Lichtenvoorde, Markt | ||
Lichtenvoorde, Driehoek | ||
Lichtenvoorde, Hulshof | ||
Lichtenvoorde, Geessink | ||
Lievelde, De Beusink | ||
Lievelde, Lichtenvoorde NS | ||
Lievelde, Erve Kots | ||
Lievelde, Scheidingsweg | ||
Groenlo, De Kunne | ||
Groenlo, R.K. Kerkhof | ||
Groenlo, Scholengemeenschap | ||
Groenlo, Vredenhof | ||
Groenlo, Markt | ||
Eibergen, Viersprong | ||
Eibergen, Garage Grooters | ||
Haaksbergen, Scholtenhage | ||
Haaksbergen, Café Ten Vaarwerk | ||
Haaksbergen, Busstation | ||
Haaksbergen, Confectiefabriek | ||
Haaksbergen, Blanckenborg | ||
Haaksbergen, Weg naar Veldmaat | ||
Usselo, Weg naar Crematorium | ||
Enschede, Ferd. Bolstraat | ||
Enschede, Van de Zandestraat | ||
Enschede, Stevenfennestraat | ||
Enschede, Pathmossingel | ||
Enschede, Veldkampstraat | ||
Enschede, Ziekenzorg | ||
Enschede, Stadsmaten | ||
Enschede, Centraal |
Geschiedenis
Lijn 27 is ontstaan op 1 juni 1981 als opvolger van de sneldienstritten van de voormalige lijn 17. Deze wijziging in lijnnummer vond plaats omdat in het vervoersgebied van de GSM de mobilofoon werd ingevoerd en buslijnen binnen dezelfde regio geen overlappende lijnnummers meer mochten hebben.
Tot en met 2 juni 1984 reed lijn 27 nog als sneldienst. Lijn 26 reed tussen Arnhem en Groenlo als stopdienst; lijn 21 tussen Groenlo en Enschede. Lijn 27 reed alleen van maandag tot en met vrijdag overdag eenmaal per uur. In de ochtendspits werd slechts beperkt gereden. Er werden wel een aantal ritten van Groenlo naar Enschede gereden. Deze ritten vormden een halfuursdienst en heel kort zelfs een kwartierdienst (met ingang van 23 mei 1982). In de richting van Arnhem reden twee toegevoegde ritten vanaf Doetinchem naar Arnhem (ritten die onder lijnnummer 17 nog niet reden). Deze ritten reden niet via Doesburg. Lijn 26 nam de ritten op de rest van het traject grotendeels over.
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
↑ | Arnhem, Willemsplein | |
↓ | Arnhem, Velperplein V&D | |
↑ | Arnhem, Velperplein P.N.B.A. | |
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Parkstraat | ||
Arnhem, Statenlaan | ||
Arnhem, Hugo de Grootstraat | ||
Arnhem, Voetiuslaan | ||
Arnhem, Maaslaan | ||
Arnhem, IJssellaan | ||
Arnhem, Lange Wal | ||
Arnhem, Winkelcentrum | ||
Arnhem, Keulseslag | ||
Lathum, Kerkstraat | ||
Giesbeek, Zwalmstraat | ||
Angerlo. Het Klooster | ||
Doesburg, Beinum | ||
Doesburg, h. Looyersweg | ||
Doesburg, Gouden Regenstraat | ||
Doesburg, Sportpark | ||
Drempt, De Braamberg | ||
Laag Keppel, Hotel Gouden Leeuw | ||
Doetinchem, Den Ooiman | ||
Doetinchem, Busstation | ||
Doetinchem, Albert Heijn | ||
Doetinchem, Raadhuisstraat | ||
Doetinchem, Sint Jozef Ziekenhuis | ||
Doetinchem, Klompenfabriek | ||
Doetinchem, Zuivelweg | ||
Westendorp, Boesvelderdijk | ||
Varsseveld, Zelhemseweg | ||
Varsseveld, Gemeentehuis | ||
Harreveld, Harreveld | ||
Lichtenvoorde, 'n Olden Tram | ||
Lichtenvoorde, Markt | ||
Lichtenvoorde, Driehoek | ||
Lievelde, Lichtenvoorde NS | ||
Groenlo, Scholengemeenschap | ||
Groenlo, Markt | ||
Eibergen, Viersprong | ||
Eibergen, Garage Grooters | ||
Haaksbergen, Scholtenhage | ||
Haaksbergen, Café Ten Vaarwerk | ||
Haaksbergen, Busstation | ||
Haaksbergen, Confectiefabriek | ||
Haaksbergen, Blanckenborg | ||
Haaksbergen, Weg naar Veldmaat | ||
Usselo, Weg naar Crematorium | ||
Enschede, Ferd. Bolstraat | ||
Enschede, Van de Zandestraat | ||
Enschede, Stevenfennestraat | ||
Enschede, Pathmossingel | ||
Enschede, Veldkampstraat | ||
Enschede, Ziekenzorg | ||
Enschede, Stadsmaten | ||
Enschede, Centraal |
Op 3 juni 1984 ging lijn 27 als stopdienst rijden. Alle ritten tussen Doesburg en Doetinchem werden overgenomen van lijn 26. Hierdoor ging lijn 27 ook 's avonds en in het weekend tussen Doesburg en Groenlo rijden. Doordeweeks overdag werd er tweemaal per uur gereden tussen Doetinchem en Groenlo. De twee in de ochtendspits toegevoegde ritten tussen Doetinchem en Arnhem werd voortaan gereden door de nieuwe lijn 77.
Lijn 27 reed tot en met 31 mei 1986. Daarna werd de buslijn ingekort tot het traject Doetinchem - Enschede. Tussen Arnhem en Doesburg ging lijn 26 vaker rijden. De snelste reguliere verbinding tussen Arnhem en Doetinchem werd voortaan onderhouden door lijn 29.
- Voormalige lijn 27
- Voormalige buslijnen
- Regio Arnhem Nijmegen
- Regio Achterhoek
- Regio Twente
- Plaats Arnhem
- Station Arnhem Centraal
- Arnhem Willemsplein
- Arnhem Velperplein
- Station Arnhem Velperpoort
- Station Arnhem Presikhaaf
- Plaats Doetinchem
- Doetinchem Busstation
- Plaats Lievelde
- Station Lichtenvoorde-Groenlo
- Plaats Haaksbergen
- Haaksbergen Busstation
- Plaats Enschede
- Station Enschede