Lijn 221 Herentals Station - Aarschot Station
Voormalige buslijn 221 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Antwerpen |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juli 2006 t/m 31 augustus 2018 |
Voorganger(s) | 29a/2 |
Opvolger(s) | 221, 222 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/dag |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | 1-2x/woensdag |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 221 reed van Herentals via Noorderwijk, Morkhoven, Wiekevorst, Heultje, Westmeerbeek, Houtvenne en Ramsel naar Aarschot.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden twee ritten van Heultje naar Aarschot (één via Bekaf) en reed één rit van Heultje naar Herentals.
- In de middagspits reed één rit van Herentals naar Heultje en twee ritten van Aarschot naar Heultje (beide via Bekaf).
- Op woensdagmiddag reed één rit van Herentals naar Heultje en één rit van Aarschot naar Heultje; in de middagspits werd dan niet gereden.
Route
Halte | ||
Herentals, Station | ||
Herentals, Belgiëlaan | ||
Herentals, Markt | ||
Herentals, Kerkstraat | ||
Herentals, Ernest Claesstraat | ||
Herentals, Dikberd | ||
Herentals, De Duinen | ||
Olen, Industrielaan | ||
Olen, Herentalseweg | ||
Noorderwijk, Kijnigestraat | ||
Noorderwijk, Gemeentehuis | ||
Noorderwijk, Venheide | ||
Morkhoven, Hoogton | ||
Morkhoven, Station | ||
Morkhoven, Doornestraat | ||
Morkhoven, Mispelaar | ||
Wiekevorst, Berteneinde | ||
Wiekevorst, Smisberg | ||
Wiekevorst, Paradijzen | ||
Wiekevorst, Leemstraat | ||
Wiekevorst, Godinstraat | ||
Heultje, August Cannaertsstraat | ||
Heultje, Wittegracht | ||
Heultje, Processieweg | ||
Heultje, Kerk | ||
Heultje, Goorbossen | ||
Heultje, Hoge Akkers | ||
Heultje, Hoog Heultje | ||
Heultje, Netestraat | ||
Westmeerbeek, Kerk Netestraat | ||
Westmeerbeek, Station | ||
Houtvenne, Arbor | ||
Houtvenne, Vennekensstraat | ||
Houtvenne, Donkenstraat | ||
Houtvenne, Kerk | ||
Ramsel, Strokapel | ||
Ramsel, Steenovens | ||
Ramsel, Begijnendijksesteenweg | ||
Ramsel, Station | ||
Ramsel, Kerk Stationsstraat | ||
Ramsel, Bergstraat | ||
Ramsel, Roteinde | ||
Ramsel, Truitseinde Vandenheuvelstraat | ||
Ramsel, Madestraat | ||
Aarschot, Oude Mechelsebaan | ||
Aarschot, Lindekensstraat | ||
Aarschot, Bareel | ||
Aarschot, Heilaakstraat | ||
Aarschot, Bekaf | ||
Aarschot, Damiaaninstituut | ||
Aarschot, Atheneum | ||
Aarschot, Sint-Jozefcollege | ||
Aarschot, Moederhuis | ||
Aarschot, Kerk | ||
Aarschot, Sancta Maria | ||
Aarschot, Station |
Geschiedenis
Op 1 juli 2006 werd in de Zuiderkempen het decreet 'Basismobiliteit' geïntroduceerd door De Lijn. Met dit decreet werd het openbaar vervoer in deze regio uitgebreid, werd het beter afgestemd op de vraag van reizigers en werden onduidelijkheden in het lijnennet aangepakt. Het lijnnummer 29a/2 werd op die datum opgeheven; een vijftal nieuwe buslijnen namen de verbindingen over. De nieuwe lijn 221 ging met een functionele dienstregeling rijden op enkele deeltrajecten tussen beide plaatsen. Buiten de spitsuren kunnen reizigers voortaan gebruik maken van de belbus.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 1 september 2012 de dienstregeling beter werd afgestemd op het schoolvervoer; tussen Aarschot en Heultje gingen vanaf die datum meer ritten rijden. De gewone doorgaande ritten tussen Aarschot en Herentals tijdens de spitsuren werden overgenomen door lijn 220.
Op 1 september 2018 werd de schoolverbinding Herentals - Heultje - Aarschot gesplitst. Lijn 221 bleef rijden tussen Heultje en Aarschot met dezelfde route en dienstregeling. De verbinding Herentals - Heultje werd voortaan verzorgd door lijn 222, met gelijkblijvende dienstregeling. De route van laatstgenoemde lijn wordt echter verlegd naar Wiekevorst als gevolg van langdurige werkzaamheden nabij Heultje.