Lijn 1 Nijmegen, CWZ - Sint Maartenskliniek
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | CVD |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Nijmegen |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 maart 1992 t/m 5 september 1992 |
Voorganger(s) | 1 |
Opvolger(s) | 2, 5 |
Frequenties
| |
Spits | 5x/uur |
Dal | 5x/uur |
Avond | 3x/uur |
Zaterdag | 3-5x/uur |
Zondag | 3x/uur |
Lijn 1 was een buslijn in Nijmegen vanaf het CWZ naar de Sint Maartenskliniek.
Route
Halte | ||
Nijmegen, CWZ | ||
Nijmegen, Land- en Tuinbouwsschool | ||
Nijmegen, Grootstal | ||
Nijmegen, Edisonstraat | ||
Nijmegen, Archimedesstraat | ||
Nijmegen, Heiweg | ||
Nijmegen, Oude Molenweg | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Tandheelkunde | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Archipelstraat | ||
Nijmegen, Stijn Buysstraat | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Mariënburg | ||
Nijmegen, Daalseweg | ||
Nijmegen, Badhuis | ||
Nijmegen, Van 't Santstraat | ||
Nijmegen, Christus Koningkerk | ||
Nijmegen, Broerdijk | ||
Nijmegen, Beukstraat | ||
Nijmegen, Hengstdalseweg | ||
Nijmegen, Sint Maartenskliniek |
Geschiedenis
Lijn 1 reed t/m 28 maart 1992 vanaf Grootstal. Op 29 maart ging de nieuwe vestiging van het CWZ open waardoor de route van lijn 1 doorgetrokken werd om het nieuwe ziekenhuis te bedienen.
Lijn 1 reed van maandag tot en met zaterdag overdag elke twaalf minuten. Op weekdagen aan het begin van de avond en op zaterdagen tegen het eind van de middag werd de dienst langzaam teruggeschroefd naar eenmaal per twintig minuten in de avond. Op zondag reed lijn 1 overdag elke twintig minuten. Op maandagen reed lijn 1 tot 19:30 niet via de Burchtstraat in verband met de weekmarkt.
Op 6 september 1992 wijzigde de opzet van het lijnnetwerk in en rond Nijmegen ingrijpend. Enkele voorstadslijnen werden geïntegreerd met de stadslijnen. Lijn 1 werd in deze vorm opgeheven. De bediening van Grootstal werd gekoppeld met het traject Nijmegen - Groesbeek van streeklijn 84 en ging rijden als lijn 5. Lijn 1 werd een buslijn tussen Beuningen naar Molenhoek, de voormalige streeklijn 88. De bediening van het traject station - Sint Maartenskliniek werd overgenomen door lijn 2 welke daarvoor van Plein 1944 werd doorgetrokken naar de Sint Maartenskliniek volgens de route van de oude lijn 1.