Lijn 196 's-Heerenberg Busstation - Nieuw-Dijk De Pontilaan
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 25 mrt 2017 om 13:19
Buurtbuslijn 196 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Montferland |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur (belbus) |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 196 rijdt van 's-Heerenberg via Stokkum, Beek, Kilder, Wehl, Loil en Didam naar Nieuw-Dijk.
Route
Halte | ||
's-Heerenberg, Busstation | ||
's-Heerenberg, Gouden Handen | ||
's-Heerenberg, Slotlaan | ||
Stokkum, Dorp | ||
Stokkum, Lange Heg | ||
Beek, 't Peeske | ||
Beek, Kerk | ||
Loerbeek, 't Heuveltje | ||
Loerbeek, Didamseweg | ||
Kilder, Dorp | ||
Kilder, Hoofdstraat | ||
Wehl, Station | ||
Wehl, Centrum | ||
Wehl, Brandweerkazerne | ||
Nieuw-Wehl, Elver | ||
Loil, Kerk | ||
Loil, Kapelstraat | ||
Didam, De Linde | ||
Didam, De Hoevert | ||
Didam, Raadhuisstraat | ||
Didam, Station | ||
Didam, Gemeentehuis | ||
Nieuw-Dijk, Pater Smitsstraat | ||
Nieuw-Dijk, De Pontilaan |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 12 december 2010 werden de beide losse concessie Achterhoek en Rivierenland samengevoegd tot de nieuwe concessie Achterhoek-Rivierenland. Na de aanbesteding was deze gewonnen door Arriva, die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.
Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Arriva. Nieuw was daarnaast dat een belbus ging rijden op de momenten dat de buurtbus niet rijdt. Dit hield in dat een belbus ging rijden in de avonduren en het weekeinde.