Lijn 169 Amsterdam Muiderpoortstation - Schiphol-Centrum Station
Voormalige buslijn 169 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1991 t/m ... |
Voorganger(s) | 173 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 169 reed van Amsterdam via Amstelveen naar Schiphol.
Dienstregeling
- Van maandag t/m zaterdag overdag werd slechts 2x/uur gereden tussen Amstelveen Legmeer en Schiphol-Centrum.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Muiderpoortstation | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Amsterdam, Station RAI | ||
Amsterdam, Gelderlandplein | ||
Amstelveen, Kalfjeslaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Ziekenhuis | ||
Amstelveen, Zagerij | ||
Amstelveen, Industriecentrum Legmeer | ||
Amstelveen, Asserring | ||
Bovenkerk, Legmeerdijk | ||
Schiphol-Oost, Stationsplein | ||
Schiphol-Centrum, Aviodome | ||
Schiphol-Centrum, Station |
Geschiedenis
Met de ingebruikname van de Sneltram tussen Amsterdam en Amstelveen werd het lijnennet in laatstgenoemde plaats met ingang van 2 juni 1991 aangepast. De oude lijn 173 kreeg vanaf die datum het nieuwe lijnnummer 169 en werd tevens op meerdere punten aangepast. In Amstelveen verviel de bediening van Waardhuizen en ging de lijn meer rechtstreeks rijden, in Amsterdam werd de route doorgetrokken naar het Muiderpoortstation en op Schiphol werd de route echter ingekort tot het Plaza. Op zaterdag werd de kwartierdienst ingekort tot Amstelveen, maar 's avonds en op zondag werd de halfuursdienst doorgetrokken naar Schiphol.
Op 31 mei 1992 werd de frequentie tussen Amstelveen en Schiphol-Oost in de daluren verlaagd naar een halfuursdienst i.p.v. een kwartierdienst. Daarnaast ging deze lijn voortaan via Amstelveen Westwijk rijden i.p.v. Legmeer, dit ter vervanging van lijn 160.