Lijn 137 Amsterdam Amstel-III - Hilversum Station NS
Voormalige buslijn 137 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland (1989 - 1994), Midnet (1994 - 1995) |
Regio's | Amsterdam, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance |
Periode | 28 mei 1989 t/m 27 mei 1995 |
Voorganger(s) | 137 |
Opvolger(s) | 137 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 137 reed van Amsterdam-Zuidoost via Muiden, Naarden, Huizen, Blaricum en Laren naar Hilversum.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden drie extra ritten van Huizen naar Hilversum en vier extra ritten van Huizen naar Amsterdam.
- In de middagspits reden vier extra ritten van Amsterdam naar Huizen en twee extra ritten van Hilversum naar Huizen.
- Op zaterdag werd slechts 1x/uur gereden tussen Amsterdam en Huizen.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Amstel-III | ||
Amsterdam, Hoogoorddreef | ||
Amsterdam, Hondsrugweg/Atlas | ||
Amsterdam, Bijlmerstation | ||
Amsterdam, Hoogoord | ||
Amsterdam, Bijlmerplein | ||
Amsterdam, Geinwijk | ||
Amsterdam, Gooioord | ||
Amsterdam, Kikkenstein | ||
Amsterdam, Kralenbeek | ||
Amsterdam, Kraaienneststation | ||
Muiden, Vechtbrug | ||
Naarden, Keverdijk | ||
Naarden, Koningin Wilhelminalaan | ||
Naarden, Godelindeweg | ||
Naarden, Bosch van Bredius | ||
Naarden, Amersfoortsestraatweg | ||
Naarden, Oud Blaricummerweg | ||
Naarden, Bollelaan | ||
Huizen, Flevolaan | ||
Huizen, Langerhuizenweg | ||
Huizen, Ericaweg | ||
Huizen, Karel Doormnlaan | ||
Huizen, Driftweg | ||
Huizen, Baanbergenweg | ||
Huizen, Havenstraat | ||
Huizen, Busstation | ||
Huizen, De Haar | ||
Huizen, Jol | ||
Huizen, Fauna | ||
Huizen, Drie in Een | ||
Huizen, 't Merk | ||
Huizen, Kostmand | ||
Huizen, Weideweg | ||
Huizen, Eemnesserweg | ||
Huizen, Doctor Lelylaan | ||
Blaricum, Huizerhoogt | ||
Blaricum, Dorp | ||
Blaricum, Verbeeklaan | ||
Blaricum, Van Reeslaan | ||
Laren, Remiseweg | ||
Laren, Brink | ||
Laren, Kermisterrein | ||
Laren, Lantentijmen | ||
Laren, Schuilkerkpad | ||
Laren, Viaduct | ||
Laren, Vredelaan | ||
Laren, St. Janskerkhof | ||
Hilversum, Orionlaan | ||
Hilversum, Radiostraat | ||
Hilversum, Poolsterstraat | ||
Hilversum, Eemnesserweg | ||
Hilversum, Lorentzweg | ||
Hilversum, Van de Sande Bakhuyzenstraat | ||
Hilversum, Jan v/d Heydenstraat | ||
Hilversum, Bordetstraat | ||
Hilversum, Prins Bernhardstraat | ||
Hilversum, Groest | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Op 28 mei 1989 werd de route van lijn 137 in Amsterdam verlengd naar de garage van Centraal Nederland op bedrijventerrein Amstel-III. De route en dienstregeling bleven verder grotendeels ongewijzigd, alleen op zaterdag werd de frequentie tussen Amsterdma en Huizen teruggebracht naar 1x/uur vanwege de geringere bezetting van de bussen.
Op 29 mei 1994 werd en reorganisatie afgerond binnen de VSN-groep; het volledige vervoersgebied van de VAD werd samengevoegd met het oostelijk deel van Centraal Nederland en de vestiging Nieuwegein van Westnederland, waarmee de nieuwe vervoersmaatschappij Midnet ontstond. De route en dienstregeling bleven met deze overgang ongewijzigd.
Op 28 mei 1995 werd de wijziging van 1989 weer ongedaan gemaakt. Lijn 137 ging in Amsterdam-Zuidoost weer via het AMC naar metrostation Holendrecht rijden en de verbinding met industriegebied Overamstel werd niet meer geboden. In Amsterdam-Zuidoost werd geheel via de oude route gereden; verder bleven de route en dienstregeling vrijwel ongewijzigd.