Lijn 105 Spijkenisse Metro Centrum - Brielle Busstation (1985-1989)
Voormalige buslijn 105 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio | Voorne-Putten |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 april 1985 t/m 27 mei 1989 |
Voorganger(s) | 105 |
Opvolger(s) | 105 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-3x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 105 reed van Spijkenisse via de Botlek, Rozenburg en Vierpolders naar Brielle.
Dienstregeling
- De gehele week door werd tussen Brielle en Rozenburg slechts 1x per uur gereden. Alle overige ritten reden alleen tussen Spijkenisse en Rozenburg.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Spijkenisse, Metro Centrum | ||
Spijkenisse, Den Oert | ||
Spijkenisse, 1e Heulbrugstraat | ||
Spijkenisse, Zinkseweg | ||
Spijkenisse, Rozenlaan | ||
Spijkenisse, Anjerplein | ||
Spijkenisse, Sportlaan | ||
Spijkenisse, Sportlaan/Groene Kruisweg | ||
Botlek, Welplaatweg | ||
Rozenburg, Eikenlaan | ||
Rozenburg, Laan van Nieuw Blankenburg | ||
Rozenburg, Raadhuisplein | ||
Rozenburg, Grote Stern | ||
Rozenburg, Meeuwensingel | ||
Rozenburg, Volgerweg | ||
Vierpolders, Groene Kruisweg | ||
Brielle, Nieuwland | ||
Brielle, Centrum | ||
Brielle, Busstation Rugge |
Geschiedenis
Op 25 april 1985 werd de nieuwe metroverlenging van Hoogvliet Zalmplaat naar Spijkenisse De Akkers. Dit had tot gevolg dat het hele lijnennet op Voorne-Putten gereorganiseerd werd met ingang van 28 april 1985.
Komende vanuit de Botlek werd de route afgeleid naar Spijkenisse; het traject naar Hoogvliet kwam geheel te vervallen, doorgaande reizigers konden bij het nieuwe metrostation Spijkenisse Centrum overstappen op de metro. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden (vrijwel) geen wijzigingen plaats, met uitzondering van licht verschoven vertrek- en aankomsttijden.
Op 28 mei 1989 werd de lijn vanaf metrostation Spijkenisse Centrum doorgetrokken naar Hekelingen ter vervanging van de bestaande lijnen 103 en 109, die voortaan naar de Maaswijk gingen rijden. In tegenstelling tot voorheen werd op dit traject nog maar 1x/uur gereden i.p.v. elke 20 minuten. Op het overgebleven traject tussen Spijkenisse en Brielle wijzigde verder niets in de route of dienstregeling.