De concessie Busvervoer Almere omvat de stadsdienst van Almere en het streekvervoer vanuit Almere naar het Gooi en Amsterdam.
Aanbesteding
Op 8 maart 2016 had de gemeente Almere het bestek voor de concessie vastgesteld. Op 8 juli 2016 bleek dat vier vervoersbedrijven zich hadden ingeschreven: de huidige vervoerder Connexxion en daarnaast Arriva, EBS en Syntus. Op 27 september 2016 werd bekendgemaakt dat de gemeente Almere Syntus heeft geselecteerd als de nieuwe vervoerder.
Plannen
Ten opzichte van de concessie stads- en streekvervoer Almere zullen de stadslijnen vaker gaan rijden. De streeklijnen gaan een aanvullend karakter krijgen binnen de stad en delen van de huidige stadslijnen 2 en 10 vervangen.
De stadsdienst zal gaan rijden onder de formule "allGo" welke uit 7 zogenaamde metrobussen bestaat. Elke lijn krijgt een eigen kleur, naam en M-lijnnummer[1].
De nachtdienst gaat onder de formule "nightGo" rijden. Deze bestaat uit 3 lijnen die alle beginnen bij het Leidseplein in Amsterdam en op vrijdag- en zaterdagnacht ieder een deel van Almere bedienen en vervolgens terug zullen rijden naar Amsterdam. De streekdienst zal in het geheel onder de Randstadnet-formule vallen.
Syntus zal voor deze concessie Euro 6-bussen aanschaffen, die vrijwel allemaal een lengte van 15 meter zullen hebben. Daarnaast gaan er zeven elektrische BYD-bussen in Almere rijden. Dit zullen 12 meter bussen worden die Syntus zal inzetten op lijn M6 (huidige lijn 6 op het traject Station Centrum - Noorderplassen). Wanneer niet alle elektrische bussen op deze lijn nodig zijn, zullen ze ingezet worden op de overige Mx-stadslijnen.
Syntus zal in deze concessie diverse tarieven hanteren, zoals het halfuurskaartje, het uurskaartje, een tienrittenkaart, diverse abonnementen en een combinatieproduct met de trein in Almere. Het Almere Jong abonnement blijft geldig vanaf 10 december 2017. Betalen met cash is echter niet meer mogelijk in de bus, wel kan men met cash betalen bij een verkooppunt. Een vervoerbewijs kopen in de bus is mogelijk bij een automaat, met een bankpas of creditkaart.
Op 1 juni 2017 werd bekend dat Syntus vanaf december 2017 onder de naam Keolis Nederland gaat rijden.
Toekomstig lijnennet
Lijn
|
Route
|
Opmerkingen
|
Metrobus
|
M1 Havenmetro
|
Station Centrum - Busstation 't Oor - Almere Haven
|
In Almere Haven afwisselend linksom of rechtsom. Gekoppeld aan lijn M2.
|
M2 Buitenmetro
|
Station Centrum - Waterwijk - Molenbuurt - Station Buiten - Seizoenenbuurt - Station Oostvaarders - Stripheldenbuurt
|
Tussen Station Oostvaarders en Stripheldenbuurt in een lagere frequentie. Gekoppeld aan lijn M1.
|
M3 Muziekmetro
|
Station Centrum - Kruidenwijk - Station Muziekwijk - Componistenpad
|
|
M4 Poortmetro
|
Station Centrum - Station Muziekwijk - Literatuurwijk - Midden Kant - Homeruskwartier - Station Poort
|
|
M5 Dansmetro
|
Station Centrum - Danswijk - Station Parkwijk - Tussen de Vaarten - Sallandsekant
|
|
M6 Noorderplassenmetro
|
Station Centrum - Kruidenwijk - Noorderplassen
|
Rijdt in een lagere frequentie dan de andere Metrolijnen.
|
M7 Parkmetro
|
Station Centrum - Station Parkwijk - Tussen de Vaarten - Station Buiten - Regenboogbuurt - Station Oostvaarders
|
|
Flexbussen
|
22
|
Station Buiten - Molenbuurt - De Vaart
|
Rijdt de kortste route, maar kan van route afwijken indien nodig.
|
25
|
Sallandsekant - Nobelhorst
|
Alleen in de spits.
|
525
|
Sallandsekant - Nobelhorst
|
Buurtbus; niet in de spits en op zondag.
|
R-NET
|
322
|
Almere Station Parkwijk - Tussen de Vaarten - Sallandsekant - Danswijk - Veluwsekant - Busstation 't Oor - Gooisekant - Midden Kant - Station Poort - Muiden P+R - Diemerknoop - Amsterdam Middenweg - Amstelstation
|
|
323
|
Almere Station Parkwijk - Tussen de Vaarten - Sallandsekant - Danswijk - Veluwsekant - Busstation 't Oor - Gooisekant - Midden Kant - Station Poort - Muiden P+R - Diemerknoop - Amsterdam Daalwijkdreef - Bijlmerplein - Bijlmer ArenA
|
|
324
|
Almere Station Parkwijk - Tussen de Vaarten - Sallandsekant - Danswijk - Veluwsekant - Busstation ’t Oor - Muiden P+R - Amsterdam Bijlmerplein - Bijlmer ArenA
|
Alleen in de ochtendspits; mogelijk alleen naar Amsterdam.
|
326
|
Almere Station Centrum - Busstation 't Oor - Veluwsekant - Waterlandseweg - Blaricum Carpoolplaats
|
Niet ’s avonds en in het weekend.
|
327
|
Almere Haven - Busstation 't Oor - Muiden P+R - Diemerknoop - Amsterdam Middenweg - Amstelstation
|
|
328
|
Almere Haven - Busstation 't Oor - Muiden P+R - Diemerknoop - Amsterdam Daalwijkdreef - Bijlmerplein - Bijlmer ArenA
|
|
Nachtbussen
|
N21
|
Amsterdam Leidseplein - Amstelstation - Middenweg - Muiden P+R - Almere Busstation 't Oor - Veluwsekant - Filmwijk - Station Centrum - Waterwijk - Molenbuurt - Station Buiten
|
Vrijdagnacht en zaterdagnacht.
|
N22
|
Amsterdam Leidseplein - Amstelstation - Middenweg - Muiden P+R - Almere Station Poort - Homeruskwartier - Midden Kant - Literatuurwijk - Station Muziekwijk - Kruidenwijk - Station Centrum - Station Parkwijk - Danswijk - Sallandsekant - Tussen de Vaarten - Station Buiten → Regenboogbuurt → Station Oostvaarders → Sieradenbuurt → Seizoenenbuurt → Station Buiten
|
Vrijdagnacht en zaterdagnacht.
|
N23
|
Amsterdam Leidseplein - Amstelstation - Middenweg - Muiden P+R - Almere Busstation ’t Oor - Almere Haven - Busstation 't Oor - Station Centrum
|
Vrijdagnacht en zaterdagnacht.
|
Bronnen, noten en/of referenties
Bronnen, noten en/of referenties:
|
|